fbpx
en

AFRICAN HEAD CHARGE

MY LIFE IN A HOLE IN THE GROUND
1981
MY LIFE IN A HOLE IN THE GROUND
ENVIROMENTAL STUDIES
1982
ENVIROMENTAL STUDIES
DRASTIC SEASON
1983
DRASTIC SEASON
OFF THE BEATEN TRACK
1986
OFF THE BEATEN TRACK
SONGS OF PRAISE
1990
SONGS OF PRAISE
LIVE: PRIDE & JOY
1991
LIVE: PRIDE & JOY
IN PURSUIT OF SHASHAMANE LAND
1994
IN PURSUIT OF SHASHAMANE LAND
AKWAABA
1995
AKWAABA
DRUMS OF DEFIANCE
1999
DRUMS OF DEFIANCE
SHRUNKEN HEAD
2003
SHRUNKEN HEAD
VISIONS OF PSYCHEDELIC AFRICA
2005
VISIONS OF PSYCHEDELIC AFRICA
VOODOO OF THE GODSENT
2011
VOODOO OF THE GODSENT

African Head Charge to obok Dub Syndicate i Tackhead najważniejsza grupa muzyczna skupiona wokół legendarnej londyńskiej wytwórni płytowej On-U Sound producenta – wizjonera i mega dub mastera Adriana Sherwooda.

Jedyna w swoim rodzaju psychodeliczna mikstura afrykańskich transowych rytmów i plemiennych chantów z ciężkim basem oraz dubowymi efektami sprawiła, że grupa zdobyła kultowy status na całym świecie.

Bonjo I A Binghi Noah oraz Adrian Sherwood po raz pierwszy pracowali razem przy koncertach Prince Far I z Creation Rebel na przełomie 1979/1980. Bonjo I przybył do Wielkiej Brytanii z Jamajki. Wychował się z dala od miast w komunie rasta, gdzie od dziecka grał już na instrumentach perkusyjnych. Zajmowały go nie tylko typowe bębny rasta, ale również rytmy afrykańskie oraz afrokubańskie. Oprócz tego uwielbiał eksperymentować.

W 1981 ukazała się słynna płyta Briana Eno i Davida Byrne’a „My Life in the Bush of Ghosts”. Po jej usłyszeniu Adrian przeczytał wywiad z Eno, gdzie mówił on o swojej “wizji psychodelicznej Afryki”. Zafascynowało go to do takiego stopnia, że razem z Bonjo oraz innymi muzykami rozpoczął eksperymentalne nagrania w podziemnym londyńskim studio Berry Street w Londynie, których rezultat można usłyszeć na pierwszym albumie pod szyldem African Head Charge - “My Life in a Hole in the Ground” (On-U Sound 1982).

Na początku lat 90-tych On-U Sound Records wydało dwa najbardziej znane i powszechnie uważane za najlepsze w historii zespołu albumy: „Songs of Praise” (1991) oraz „In Pursuit of Shashamane Land” (1993).

W 1994 roku Bonjo I realizując marzenie każdego rastamana o repatriacji do Afryki opuścił Londyn i przeprowadził się do Ghany. Na wiele lat nastąpił okres milczenia aż w końcu w nowym tysiącleciu ponownie zeszły się drogi rastamana Bonjo oraz odważnego producenta Adriana Sherwooda. Zaowocowało to wydaniem albumu „Vision of Psychedelic Africa” (Beat Records 2005), będącego powrotem do muzycznych wizji znanych dobrze z „Songs of Praise” oraz „In Pursuit of Shashamane Land”.

W 2011 roku ponownie nakładem On-U Sound ukazał się najnowszy, zbierający bardzo dobre recenzje album „Voodoo of The Godsent”.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top