en

AMADOU & MARIAM

Sou Ni Tile
1999
Sou Ni Tile
Dimanche a Bamako
2004
Dimanche a Bamako
Paris Bamako
2005
Paris Bamako
Folila
2012
Folila
La Confusion
2017
La Confusion

Amadou Bagayoko był gitarzystą Ambassadeurs du Motel de Bamako, najsłynniejszego zespołu Afryki końca lat 60. Mariam Doumbia śpiewała na tradycyjnych festynach. Oboje są niewidomi, poznali się w Instytucie dla Niedowidzących w Bamako, stolicy Mali. Od tamtej pory stali się nierozłączną parą. Ich koncerty to widowiskowe arcydzieła, które zapełniają wielkie sale koncertowe rozśpiewaną i roztańczoną publicznością. O ich popularności świadczą występy na największych festiwalach Europy, m.in. Sziget, Roskilde czy polski Open'er.

W ostatnich latach Amadou & Mariam występowali z Coldplay i U2 oraz współpracowali z Davidem Gilmourem i Johnny'm Marrem. Zagrali też koncert z  okazji ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla Barackowi Obamie oraz wystąpili na otwarciu dwóch ostatnich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Swoich umiejętności produkcyjnych użyczyli im Manu Chao i Damon Albarn, dzięki czemu Amadou & Mariam pracowali z największymi twórcami współczesnego rocka przy projekcie Albarna „Africa Express" i różnych projektów na skrzyżowaniu kultur, jak np. „L'Afrik C'est Chic".

Wraz z rosnącą popularnością duetu na całym świecie wzrosła też skala i zasięg ambicji muzycznych. Amadou często powtarzał, że dzielenie się piosenkami i pomysłami z innymi muzykami oraz szukanie nowych dróg wyrazu jest najbardziej pasjonującą przygodą, jaka może spotkać muzyka. I właśnie na tej otwartości i współpracy z różnymi muzykami zasadza się główny sens ich ostatniego albumu „Folila".

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top