fbpx
en

AMANDA PALMER

Who Killed Amanda Palmer
2008
Who Killed Amanda Palmer
Amanda Palmer Goes Down Under
2011
Amanda Palmer Goes Down Under
THEATRE IS EVIL
2012
THEATRE IS EVIL

Amanda Palmer to amerykańska wokalistka, kompozytorka i pianistka, znana także z występów i nagrań jako kobieca połowa ekscentrycznego duetu The Dresden Dolls oraz duetu Evelyn Evelyn. Na swoich solowych płytach pokazuje, że jej artystyczna kreatywność nie zna granic. Łączy sobą magię i makabrę, sprawy przyziemne i sentymentalne. Niektóre jej utwory mają zabarwienie popowo–twistowe, inne, łagodne i wręcz intymne. Ulubionymi instrumentami artystki są pianino i ukulele.

Nagrała już trzy solowe albumy oraz jedną EPkę z coverami zespołu Radiohead. Debiutancka płyta „Who Killed Amanda Palmer” z 2008 roku zawierała komentarze pióra samego Neila Gaimana (prywatnie męża artystki), z którym Amanda współpracuje od lat wydając albumy i książki.

W 2012 roku Amanda Palmer postanowiła zebrać w internecie fundusze na wydanie i promocję swojej najnowszej płyty „Theatre Is Evil” nagranej z zespołem The Grand Theft Orchestra – zainteresowanie i wsparcie finansowe ze strony internautów przerosło oczekiwania artystki, rozpoczynając tym samym żywe dyskusje o przyszłości rynku muzycznego. Premiera wydawnictwa (albumu oraz książki) miała miejsce jesienią 2012 roku.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top