en

ASAF AVIDAN

Poor Boy / Lucky Man
2009
Poor Boy / Lucky Man
Through the Gate
2010
Through the Gate
Avidan in a Box
2012
Avidan in a Box
Different Pulses
2012
Different Pulses
Gold Shadow
2015
Gold Shadow

Asaf Avidan to izraelski wokalista i autor tekstów. Często porównywany do Janis Joplin i Roberta Planta. Jest również frontmanem folkowo rockowej grupy Asaf Avidan & the Mojos. Avidan urodził się w 1980 roku w Jerozolimie. Jego rodzice pracowali w izraelskim korpusie dyplomatycznym na Jamajce, gdzie Avidan spędził dzieciństwo. Na studia Asaf przeniósł się do rodzinnej Jerozolimy, gdzie podjął naukę w Akademii Sztuki. W ramach pracy dyplomowej zrealizował film “Find Love Now”, którym wygrał Haifa Film Festival.

Zamiast kariery reżysera wybrał jednak granie w zespole Asaf Avidan & the Mojos. Odniósł z kolegami komercyjny sukces w ojczyźnie i kilku krajach Europy Zachodniej, teraz zaś występuje głównie solo, akompaniując sobie na gitarze. Ma niezwykłą umiejętność pisania tekstów dotyczących doświadczeń typowych dla człowieka w jego wieku (zdrady, rozstania, powroty, egzystencjalny niepokój o los własny i całego świata), a do tego natura obdarowała go charakterystycznym, niemal kobiecym głosem, z którego robi fantastyczny użytek: jest w śpiewaniu Avidana histeria, jest smutek i jest nadzieja.

Swoją pierwszą płytę na której znalazło się 6 utworów Asaf nagrał w 2006 roku. Wraz z zespołem nagrał trzy albumy: "The Reckoning" w 2008, PoorBoy/Lucky Man w 2009 i "Through the Gale" w 2010. Rok później rozpoczął karierę solową. W 2011 roku stanął na jednej scenie wraz z takimi gwiazdami jak: Robert Plant, Ben Harper czy Lou Reed.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top