fbpx
en

BAUCHKLANG

Jamzero
2001
Jamzero
Many People
2005
Many People
Signs
2010
Signs
Akusmatik
2012
Akusmatik

Bauchklang to grupa tworząca muzykę klubową używając przy tym tylko jednego instrumentu - swoich strun głosowych. Ekipa jest wokalną fabryką dobrego groove'u, która przenosi muzykę elektroniczną daleko w przyszłość przy pomocy najstarszego znanego instrumentu muzycznego - ludzkiego głosu.

Aby ułatwić zaklasyfikowanie austriackiego kwintetu Bauchklang do jakiegoś głównego nurtu muzycznego, możemy się zgodzić, że są beat-bokserami. Beat-boxing, który we wczesnych latach osiemdziesiątych rozwinął się z hip-hopu prezentował dźwięki syntezatorów, automatów perkusyjnych i charakterystycznego DJ'skiego “skreczowania” imitowane przez użycie wokalu z przepony, brzucha, gardła. Beat-boxing to nie rap, ale raczej perkusyjne i onomatopeiczne łączenie dźwięków w rytmie.

Bauchklang nie jest zespołem wokalnym porównywalnym do czegokolwiek spotykanego w nurtach a'capella czy nawet beat-boxingu. Nie zależy im na przedstawianiu precyzyjnego akustycznego obrazu dźwiękonaśladowczych procesów ani na odtwarzaniu hitów muzyki elektronicznej. Muzyka Bauchklang to surowe, mocne kawałki, a nie śpiewane piosenki. Ich syntezatorami i looperami są ich brzuchy i przepony. Ich twórczość to groove w najczystszej postaci, jako artykulacja pierwotnych głosek. Bauchklang to żywa, ludzka fabryka rytmów.

Bauchklang zawiązali swoją działalność jako zespół grający live i mocno trwają w postanowieniu, aby takim pozostać. Przez ostatnie dziesięć lat aktywności, ich letnie harmonogramy były upakowane występami na festiwalach takich jak: Sunbeat (Haifa, Izrael), The Fusion (Rostock Roskilde, Dania), The Frequency (Austria), The Montreal Jazz Festival (Kanada), The Ladakh Confluence (Himalaje), The Printemps Musicales (Luksemburg) czy The Youth Olympic Games (Innsbruck). Jednak dopiero w 2009 roku ich świetny występ na festiwalu Blue Frog dał im mozliwość nagrania ich koncertu live na płytę CD, co w końcu spełniło długo wyczekiwane życzenie rzeszy fanow Bauchklang.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top