fbpx
en

BERES HAMMOND

Just A Man
1979
Just A Man
Sweetness
1993
Sweetness
In Control
1994
In Control
A Day In The Life
1998
A Day In The Life
Music Is Life
2001
Music Is Life
Love Has No Boundaries
2004
Love Has No Boundaries
One Love, One Life
2012
One Love, One Life

Beres Hammond (ur. Hugh Beresford Hammond, Annotto Bay, Saint Mary, Jamajka) jest wokalistą reggae znanym jest w szczególności przez swoje kompozycje w stylu lovers rock. Jego kariera zaczęła się w drugiej połowie lat 70tych, ale bez wątpienia największe uznanie zdobył w latach 90tych.

Hammond brał udział w lokalnych konkursach talentów w 1972/73, co doprowadziło do jego pierwszego nagrania utworu Altona Ellis'a "Wanderer". W 1975 roku dołączył do zespołu, Zap Pow, jako wokalista, nagrywając w 1978 roku wielki hit, "The System" pod szyldem wytwórni Aquarius Records. Jednak zdecydował się na prowadzenie równoczesnej kariery solowej wydając swój debiutancki album "Soul reggae" w 1976 roku. Jego miłosne ballady "One Step Ahead" (1976) i wyprodukowany przez Joe Gibbs'a "I'm In Love" (1978), stały się wielkimi hitami na Jamajce. W 1979 roku zdecydował się na dobre opuścić grupę Zap Pow i poświęcić się tylko karierze solowej. Niebawem ukazały się jego dwa albumy "Let's Make A Song" w 1980 i "Red Light" 1981 roku. Był również założycielem grupy wokalnej "Tuesday's Children" która koncertowała, ale nie doczekała się nagrania w studio.

Hammond założył własną wytwórnię płytową, Harmony Records w 1985 dzięki czemu miał pełną kontrolę nad swoimi produkcjami co znacznie ułatwiło dotarcie jego płyt na rynek. W 1987 roku przeniósł się do Nowego Yorku po napadzie rabunkowym do jego domu. Już w Stanach nagrał "Have A Nice Weekend" z hitowym singlem "How Can We Ease The Pain" z gościnnym udziałem Maxi Priesta.

Hammond wrócił na krótko na Jamajkę, aby nagrać "Putting Up Resistance" utrzymanym w stylu dancehall album z takimi przebojami jak tytułowy "Putting Up Resistance" i "Strange". Podpisał kontrakt z wytwórnią Penthouse w 1990 roku i wrócił na stałe na Jamajkę nagrywając absolutny hit "Tempted To Touch", za produkcje którego odpowiedzialny był Donovan Germain. Jest to prawdopodobnie jego najbardziej znany utwór w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, dzięki któremu zaistniał na tamtejszych rynkach podbijając fanów kolejnymi hitami.

Był jednym z artystów którzy grali na ceremonii otwarcia Cricket World Cup 2007, odbywającego się na Jamajce.Beres Hammond zawiesił działalność koncertową, w 2011 roku pracując intensywnie w studio co przyniosło kolejny świetnie przyjęty album "One Love, One Life" wydany w 2012 roku przez amerykańską wytwórnię VP Records. W tym samym roku Beres zagrał dużą trasę koncertową, którą podkreślił swój powrót. Trasa zawierała najważniejsze festiwale reggae na świecie jak Rototom Sunsplash w Hiszpanii, Rhur Reggae Summer w Niemczech czy koncert na stadionie Wembley w Londynie.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top