fbpx
en

COCOROSIE

La maison de mon rêve
2004
La maison de mon rêve
Noah's Ark
2005
Noah's Ark
The Adventures of Ghosthorse and Stillborn
2007
The Adventures of Ghosthorse and Stillborn
Grey Oceans
2010
Grey Oceans
Tales of a GrassWidow
2013
Tales of a GrassWidow
Heartache City
2015
Heartache City

CocoRosie to duet, który powstał w Paryżu, choć siostry Sierra i Bianca Cassady wybrały ostatecznie na miejsce życia nowojorski Brooklyn. Od ponad dekady ten niezwykle barwny skład zwraca uwagę szerokim spektrum muzycznych inspiracji, zarówno tych czysto muzycznych (od hip-hopu i reggae po folk i operę), jak i tych mocniej związanych z tematami poruszanymi w tekstach. Zaangażowane społecznie i politycznie, wrażliwe na ekologie siostry Cassady od zawsze gorzko i celnie punktują absurdy i niesprawiedliwość współczesnego świata.

Do tej autorskiej muzyki każda z nich wnosi swoją ekspresję i specyficzny styl śpiewania: podczas gdy bolesnym prawdom Bianci towarzyszy zawsze charakterystyczna dziecinna maniera wokalna, Sierra odpowiada czystszymi dźwiękami, mając dodatkowo w zanadrzu takie instrumenty jak harfa, flet, fortepian i gitara. Muzyka Coco Rosie to zatem intymny i niekończący się psychologiczny dialog dwóch spokrewnionych, choć odmiennych osobowości.
Sierra i Bianca mają na swoim koncie cztery pełnoprawne albumy, które dzięki zawartym na nich psychodelicznym tekstom i niezwykle barwnemu stylowi zaintrygowały słuchaczy i media już w momencie wydania debiutu "La maison de mon rêve”.

Rok 2012 był bardzo twórczy dla przedstawicielek amerykańskiej sceny neofolkowej. Poza pracą nad "Tales of a Grass Widow", Coco Rosie odpowiedzialne były za choreografię do tanecznej produkcji ”Nightshift” oraz opery ”Soul Life”, które wystawione zostały podczas Donau Festival w Krems. Poza tym Bianca miała wystawę swoich prac w Nowym Jorku, a siostry wzięły także udział w londyńskim Meltdown Festival , organizowanym przez swojego wieloletniego przyjaciela, Anthony’ego Hegarty’ego.

Najnowsza płyta CocoRosie powstała pod okiem islandzkego kompozytora, ValgeirA Sigurðssona, znanego m.in. ze współpracy z Leslie Feist i Bjork. Album składający się z 11 kompozycji tradycyjnie obfituje w ciekawe muzyczne kolaboracje, między innymi ze wspomnianym wcześniej Anthonym. Pierwszy singiel ‘Gravediggress’, od momentu pojawienia się w sieci wzbudził duże zainteresowanie zarówno pośród krytyków, jak i fanów tego avantfolkowego składu.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top