fbpx
en

COLLIE BUDDZ

COLLIE BUDDZ
2007
COLLIE BUDDZ
ON THE ROCK
2009
ON THE ROCK

Collie ma na swoim koncie liczne kolaboracje, a do najjaśniejszych należy zdecydowanie ta z Sizzlą i Shaggym, z którymi nagrał wspólnie utwór "Mad Mad World". Ukazał się on na ostatnim krążku Shaggyego - "Intoxiciation" i stał się absolutnym hitem nie tylko na Karaibach, ale również w USA i wielu krajach Europy - w tym także w Polsce. Utwór ten gości regularnie na antenach wielu krajowych rozgłośni radiowych.

Collie Buddz urodził się w Nowym Orleanie, dorastając w podróży między Bermudami, a silnie zurbanizowanym Toronto. Colin Harper, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, nie jest być może właśnie przez to łatwym do zakwalifikowania artystą. Collie jest obecnie jednym z najbardziej charakterystycznych wokalistów sceny jamajskiej. W jego muzyce słychać zarówno hip-hop jak i socę, ale jej fundamentem jest zdecydowanie reggae.

Pomimo tego, że Buddz zna doskonale rytm życia getta, nie brak mu ambicji, aby wyjść poza nawias tej rzeczywistości - co jest rzadko spotykanym fenomenem na Jamajce.

Urodził się w 1981 roku, u zarania nowej ery, której symbolami stały się dwa ważne wydarzenia - śmierć Boba Marleya i wybór Ronalda Reagan'a na prezydenta USA. Ewolucja dancehallu i sound clashu, wynosząca oba gatunki do rangi ważnego ruchu na przełomie lat 80 i 90, stanowiły dla młodego Colliego idealną drogę do poszukiwań swojej muzycznej tożsamości. Dorastający artysta odkrywał w tamtym czasie takich uznanych artystów dancehall jak - Buju Banton, Bounty Killer czy Beenie Man, którzy stali się potem dla niego głównym źródłem inspiracji.

"Kiedy Beenie Man i Bounty Killer prowadzili wojny na słowa i pojedynkowali się na clashach i kiedy zobaczyłem clash z udziałem Kilimanjaro i innymi dużymi soundami wszystko się zmieniło, cała scena i muzyka nabrała dla mnie nowego znaczenia. Clashe i potyczki słowne stały się częścią mojego życia od wczesnego dzieciństwa aż do teraz" - opowiada Buddz w jednym z wywiadów.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top