fbpx
en

DE-PHAZZ

Godsdog
1999
Godsdog
Death by Chocolate
2001
Death by Chocolate
Daily Lama
2002
Daily Lama
Black White Mono
2018
Black White Mono

Grupa powstała w 1997 r. z inicjatywy niemieckiego kompozytora i producenta Pita Baumgartnera, wokalistów Karla Friersona i Barbary Lahr oraz pianisty Otto Engelharda. Dziś dorobek De Phazz to osiem studyjnych albumów i kilkanaście przebojów, a także ciągnąca się za nimi fama mistrzów leniwych rytmów, prekursorów downtempo i lounge music.

De Phazz od początku istnienia prowadzi Baumgartner, który właściwie wymienia skład muzyków przy nagrywaniu każdej nowej płyty. Ich muzyka to mieszanka łagodnego jazzu, soulu, funku czy latino z przestrzenną elektroniką, dubem, breakbeatem i downtempo. Niedawno ukazał się ósmy album formacji „Lala 2.0″, na której wokalnie udzielają się Pat Appleton i Karl Frierson, jedni z najdłużej współpracujących z Baumgartnerem muzyków.

Nagrania Niemców ukazały się na wielu prestiżowych kompilacjach: m.in. „Budha Bar”, „Hotel Costes”, „Paris Lounge”, „Saint-Germain Des-Pres-Cafe” i rodzimych seriach „Smooth Jazz Café” czy „Pozytywne Wibracje”.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top