fbpx
en

DUB FX

Everythinks a Ripple
2009
Everythinks a Ripple
Live in the Street
2007
Live in the Street
A Crossworlds
2010
A Crossworlds

Prawdziwa legenda ulicy, niestrudzony beatboxer i wokalista - Benjamin Stanford zwany Dub FX. To fenomen muzyczny na światową skalę, który sławę zdobył dzięki żywiołowym występom na ulicach największych miast Europy skrzętnie dokumentowanym i rozprowadzanym w sieci. To właśnie głównie dzięki internetowi Dub FX cieszy się od paru lat niesłabnącą popularnością także w Polsce. Warto dodać, że nie wspiera go żadna duża wytwórnia, a mimo to na jego koncerty bilety wyprzedają się na pniu.

Twórczość Dub FX stanowią kompozycje składające się z generowanych głównie za pomocą jego własnego głosu dźwięków, zapętlanych i przetwarzanych następnie na żywo partii przy pomocy rozbudowanych do tego celu urządzeń. W ulicznych performance’ach Stanfordowi towarzyszy na co dzień jego narzeczona Flower Fairy (prawdziwe nazwisko: Shoshana Sadia), którą Benjamin poznał podczas jednej z wizyt na Wyspach Brytyjskich. To ona wykonuje z nim najbardziej rozpoznawalne kompozycje Dub FX’a – “Everythinks A Ripple“, “Wandering Love“, czy “Time Will Tell“.

Dub FX ma na swoim koncie 2 płyty ‘live’ oraz studyjny album zatutułowany “Everythinks A Ripple”. To na tym krążku znalazły się kompozycje “Love Someone” i „Flow”, spopularyzowane w dużej mierze dzięki nagraniom zamieszczonym w serwisie YouTube. W 2010 roku Dub Fx przy współpracy z Siriusem wydał album zatytułowany „Dub FX and Sirius A Crossworlds”.

A oto część z najważniejszych dotychczas momentów życia muzycznego oraz niewątpliwych sukcesów Dub FX ujęta w telegraficznym skrócie:
- 8 milionów odsłon filmów z udziałem Dub FX w serwisie YouTube
- występ na Przystanku Woodstock przed ponad 400 tysiącami fanów muzyki
- występ na legendarnym festiwalu Glastonbury
- występ w roli headlinera festiwalu VOLT oraz Wake Up Festival
- 2 tysiące wyprzedanych koncertów podczas dwóch tras koncertowych po Europie

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top