en

ENTER SHIKARI

Take to the Skies
2007
Take to the Skies
The Zone
2007
The Zone
Common Dreads
2009
Common Dreads
Tribalism
2010
Tribalism
A Flash Flood of Colour
2012
A Flash Flood of Colour
The Mindsweep
2015
The Mindsweep
The Spark
2017
The Spark

Zespół powstał w roku 2003 w St Albans, skąd pochodzą wszyscy członkowie grupy: Roughton "Rou" Reynolds, Liam "Rory" Clewlow, Chris Batten oraz Rob Rolfe. Jeszcze przed podpisaniem kontraktu płytowego zdobył ogromne uznanie dzięki pionierskiemu łączeniu gatunków i piorunującym koncertom. Już w 2006 roku zagrali na prestiżowym Download Festival i wyprzedali legendarny klub London Astoria. Ich debiutancki album, zatytułowany "Take to the Skies" i promowany przez single "Anything Can Happen in the Next Half Hour" oraz "Jonny Sniper", ukazał się rok później i zaledwie tydzień po premierze wspiął się na czwarte miejsce na liście Official UK Album Chart, sprzedając się w ponad 28 tysięcy egzemplarzy. Grupa zebrała na płycie na krążku sporo utworów pochodzących z demówek, singli i EP-ek z początków kariery, dokumentując kształtowanie się niepowtarzalnego, muzycznego stylu. Enter Shikari brawurowo połączyli estetykę post-hardcore z elektroniką i metalem, prowokując krytyków do ukucia terminu elektronicore. Pod koniec 2008 roku rozpoczęli pracę nad drugim albumem, którą fani zespołu mogli na bieżąco śledzić dzięki nagraniom wideo. Płytę promował utwór „Juggernauts" z silnym społeczno-politycznym przekazem, który zwiastował nadejście nowego, zaangażowanego oblicza grupy. Nowa płyta, nosząca tytuł "Common Dreads", trafiła ostatecznie do sklepów w 2009 roku. Od debiutu różniło ją przede wszystkim odważniejsze zastosowanie elektroniki.

Na początku 2012 roku Enter Shikari wydali trzeci w swym dorobku album „A Flash Flood of Colour", który krytycy okrzyknęli szczytowym osiągnięciem formacji. Zespół wygrał prestiżowy plebiscyt Festiwalu Reading na najlepszy koncert, wygrywając między innymi z Foo Fighters! W tym samym roku zagrał pierwszy koncert w Polsce, a rok później dał niezapomniany występ podczas festiwalu Przystanek Woodstock. Nominacje i nagrody za najlepsze koncerty stały się codziennością, podobnie jak wyprzedawane w mgnieniu oka kluby. Wydany w 2015 roku najnowszy album „The Mindsweep" dostał 5 gwiazdek od legendarnego magazynu Kerrang! i wspiął się na pierwsze miejsce listy UK Independent Albums.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top