en

GHETTO PRIEST

Ghetto Priest to jeden z najbardziej efektownych i kreatywnych wykonawców jaki pojawił się na brytyjskiej scenie reggae w ciągu ostatnich dwóch dekad. Zaczynał już w pierwszej połowie lat 80tych na lokalnych imprezach sound systemowych gdzie szlifował swoje umiejętności wokalne i sceniczne. Ale dopiero rok 2004 przyniósł jego debiutancki album, który został wyprodukowany przez samego Adriana Sherwooda. "Vulture Culture" zyskał z miejsca ogromne zainteresowanie nie tylko fanów reggae, ale także innych producentów i artystów, którzy bardzo chętnie zapraszali Ghetto Priesta do wspólnego nagrywania czy koncertowania. Nie inaczej było z fenomenalną grupą Asian Dub Foundation, z którą nagrał hitowy album "Tank" w 2005 roku. W tamtym okresie Ghetto Priest występował jako jeden z frontmanów grupy, przemierzając świat urzekając publiczność swoim potężnym wokalem i mistycznymi wręcz występami scenicznymi.

Jego głos można również usłyszeć m.in. na albumie grupy Juno Reactor "God & Monsters", z którą to intensywnie koncertował po świecie od 2008 roku. Obecnie Ghetto Priest pracuje nad swoim najnowszym albumem "Sacred Ground", za produkcję którego jest odpowiedzialny ponownie Adrian Sherwood, a muzycznie wspomaga go legendarna grupa Dub Syndicate. Ponadto po kilku latach przerwy wrócił do koncertowego składu grupy Asian Dub Foundation.

Ghetto Priest posiada niepowtarzalną energię i emocje sceniczne, które są unikatowe na skalę artystów obecnego pokolenia. W swojej karierze balansuje na granicach stylów, odważnie mieszając czasami bardzo odległe gatunki, ale przy tym wszystkim zachowując szacunek do muzyki korzeni, a jego styl śpiewu zdecydowanie podtrzymuje jego jamajskie dziedzictwo.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 22 270 64 41 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top