en

HINDI ZAHRA

Handmade
2010
Handmade
Homeland
2015
Homeland

Hindi Zahra - urodzona w 1979 r. w Khouribg, w Maroko, obecnie mieszka we Francji. Jej ojciec związany był z armią, matkę można natomiast nazwać okazjonalną aktorką i piosenkarką, przy czym głównie opiekującą się domem i rodziną. Można przypuszczać, że to właśnie dzięki jej zainteresowaniom, Hindi Zahra zainteresowała się działalnością twórczą. Mając 18 lat porzuciła szkołę i dostała pierwszą pracę w Luwrze. Dzięki temu miała możliwość zbliżenia się do sztuki i poznania jej od podszewki. Niedługo później, w tajemnicy, Hindi zaczęła tworzyć pierwsze teksty i melodie.

Muzyka Hindi Zahry porównywana jest do twórczości Billy Holiday i Norah Jones. Wyróżnia ją jednak egzotyka, którą zawdzięcza francusko- marokańskiemu pochodzeniu. Hini Zahra w swoich piosenkach potrafi subtelnie łączyć elementy bardzo współczesne z dźwiękami orientalnymi. Zachwyca nowym brzmieniem i doskonałym, pięknym głosem. Najlepszą rekomendacją młodej artystki jest fakt, że jej debiutancki album „Handmade” został w 2010 roku wydany przez francuski Blue Note, a listopadzie tego samego roku dostała francuską nagrodę Constantin za Najlepszy Album Roku.

Album "Homeland" to hołd Hindi Zahry dla jej ojczyzny, dla korzeni. Korzeni muzycznie bogatych, bo mama i ciocie słuchały muzyki Berberów i Hindusów, zaś wujkowie płyt Led Zeppelin i Boba Marleya. To także efekt wieloletnich podróży artystki po świecie i chłonięcie rozmaitych dźwięków w miejscach, w których była. Nagrania odbyły się w Paryżu. Cechą wspólną piosenek jest ciepło, pogoda, przestrzenność. Są rezultatem częstego przebywania Hindi Zahry w miejscach, w których było dużo słońca oraz przestrzeń morza lub oceanu. Piosenki suną powoli, dostojnie. Wskazówką tego, czego można się spodziewać po "Homeland" niech będą ci, którymi Hindi Zahra się inspiruje. A są to między innymi: Miriam Makeba, Césaria Evora, Marvin Gaye, Nina Simone. Zaś recenzenci porównują artystkę z takimi wykonawcami jak Beth Gibbons, Manu Chao, Billie Holiday, Patti Smith, Norah Jones..

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top