fbpx
en

HORNSMAN COYOTE

What Next?
2008
What Next?
Self Defend You
2010
Self Defend You
Brass Roots
2010
Brass Roots
Sevengreen
2017
Sevengreen

Hornsman Coyote z Belgradu (Serbia) w przeciągu ostatnich kilku lat stał się znaną postacią na polskiej scenie reggae, choć już wcześniej gościł w Polsce, w 2004 roku, jako gość specjalny na trasie metalowych legend Soulfly.

Wszystko zaczęło się w marcu 2007 roku występami w Olsztynie, Warszawie oraz Poznaniu w ramach trasy In A Valley Of Decisions Tour 2007 z Joint Venture Sound System oraz Ghetto Priestem (wokalista On-U Sound System oraz Asian Dub Foundation).

Bardzo wysoka ocena jego umiejętności gry na puzonie zaoowocowała kolejną wizytą w Polsce w sierpniu, w trakcie której Hornsman Coyote zaprezentował się ze swoim solowym One Man Sound System w kilku warszawskich klubach oraz wystąpił u boku Joint Venture Sound System oraz brytyjskiego MC Brother Culture w trakcie głównego polskiego festiwalu reggae - Ostróda Reggae Festival.

Dokonał też w Polsce nagrań studyjnych na najnowsze produkcje Vavamuffin (utwory Intro i Outro) oraz Bauaganu Mistrzów.

Hornsman Coyote uczestniczy w serbskiej scenie od około 17 lat, grając z zespołami reggae, hip hop i hardcore, takimi jak Del Arno, Sunshine, Dead Ideas, Shappa itp.
W 1994 założył swoją własną grupę hardcore/reggae Eyesburn, która po wydaniu 7 albumów, europejskiej trasie oraz współpracy z Maxem Cavalera (Sepultura, Soulfly) stała się sztandarową grupą na Bałkanach. Innym projektem, w który zamieszany jest Hornsman Coyote, jest instrumentalny zespół reggae jazz Burning Sounds, który założył razem z najlepszymi muzykami z Belgradu.

Hornsman Coyote pracował również poza Serbią - kolaborował z Soulfly przy albumie Dark Ages. Można go zobaczyć na video ich utworu Inner Spirit. W tym samym czasie pracował również z czołowym serbskim producentem hip-hop Skywikluh oraz francuskim MC King Kyll, tworząc dwa albumy pod nazwą Shappa.

Lato 2006 spędził w Londynie pracując nad instrumentalnymi utworami w stylu Warrior Dub z jego puzonem w roli głównej. Produkcją tych utworów zajął się Jerry Lions (Twinkle Brothers, Jah Shaka Fasimbas, Terrortone Sound System). Materiał ten ukazał się na płycie Coyote Meets Terrortone Sound Production.

Grał również w łagodnych dancehallowych utworach produkowanych przez londyńskiego DJ'a Daddy Ranksa i wokalną grupę Best Kept Secrets. W ostatnich miesiącach Coyote nagrywał również z wielkimi nazwiskami brytyjskiej sceny roots - Jah Works oraz Ghetto Priestem oraz wydał wraz z innymi muzykami 12 inch dla słynnej wytwórni Repentance Music.

Coyote jest również uznanym muzykiem sesyjnym i pojawiał się jako puzonista, gitarzysta oraz wokalista w wielu belgradzkich oraz ex-jugosławiańskich zespołach jak Discord, Skarps, Irie FM, Dub Rebellion, KKN, Darkwood Dub, Block Out, E Play, Hain Teny, PKS, Juice, Raspect itp.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top