en

Igor Boxx (Ninja Tune)

Breslau
2010
Breslau
Fyodor
2018
Fyodor

Igor Boxx to solowy projekt Igora Pudło – współtwórcy legendarnego duetu Skalpel,
jednego z najważniejszych polskich projektów muzycznych ubiegłego dziesięciolecia.
Skalpel ma na koncie dwa wydawnictwa, które ukazały się nakładem legendarnej londyńskiej wytwórni Ninja Tune i zostały bardzo dobrze przyjęte na świecie, a w Polsce są zaliczane do najistotniejszych wydawnictw minionej dekady (m.in. Paszport Polityki w 2005 roku).

Igor nową dekadę otworzył solowym projektem Igor Boxx, którego owocem jest album „Breslau”, wydany w barwach Ninja Tune. Płyta to muzyczna fantazja na temat oblężenia Wrocławia przez Armię Czerwoną w 1945 roku. Muzyka artysty pełna jest niepokojących, psychodelicznych dźwięków. Kompozycje odwołują się do tradycji krautrocka, jazzu, hip hopu, awangardy czy muzyki filmowej.

Na scenie spektakularnego charakteru "Breslau" nadają Magierski z hip-hopowego składu producenckiego White House, Mazzoll – wybitna osobowość sceny yassowej oraz VJ Spectribe – reżyser multimediów dla projektów teatralnych. Występy na żywo to przenikanie się wyrafinowanego świata muzyki z surrealistycznym światem obrazu.

Igor Boxx ma na koncie występy na licznych ogólnopolskich festiwalach muzycznych (Open’er, OFF, Selector), a także na innych festiwalach krajowych i zagranicznych (NoBorder Music Festival, Art Moves Festival, Mellow Music Festival, Europavox). We wrześniu 2011 roku wystąpił też na Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu, gdzie był również kuratorem DJ’skiej sceny muzycznej.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top