fbpx
en

INGA LILJESTROM

URCHIN
1998
URCHIN
ELK
2005
ELK
Sprawling Fawns
2006
Sprawling Fawns
Quiet Music for Quiet People
2006
Quiet Music for Quiet People
Black Crow Jane
2011
Black Crow Jane

To znakomita wokalistka i wiolonczelistka, młoda wschodząca gwiazda muzyczna z Australii.

Niezwykle przewrotna i kusząca twórczość Ingi Liljeström wypełniona jest pod względem lirycznym zagadkowymi i sugestywnymi opowiastkami, przywodzącymi na myśl surrealistyczne obrazy Davida Lyncha. Delikatność, melancholia, kruchość ludzkiego istnienia - to tylko część z motywów, które artystka zawarła w kompozycjach na dotychczas wydanych przez nią albumach.

Pod względem muzycznym twórczość Liljeström to doskonała propozycja dla fanów poruszających, niezwykle lirycznych brzmień zatopionych w oceanie elektroniki i instrumentów smyczkowych. Biorąc pod uwagę skandynawskie korzenie artystki, skojarzenia z dokonaniami takich artystów jak Sigur Ros, Bjork czy Anji Garbarek nie będą wcale nie na miejscu. Do listy tej śmiało dopisać można ojca chrzestnego triphopu – Barry’ego Adamsona, z którego twórczością łączy Liljeström niesamowita łatwość komponowania filmowo brzmiących motywów.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top