fbpx
en

IVA BITTOVA

Bile Inferno
1997
Bile Inferno
Cikori
2001
Cikori
Moravian Gems
2007
Moravian Gems

Iva pochodzi z muzycznej rodziny – ojciec i dwie jej siostry są zawodowo związane ze sceną. Urodziła się w 1958 roku w Bruntalu na Morawach. Swoją artystyczną edukację rozpoczęła już w przedszkolu o profilu teatralnym, uczęszczając na lekcje baletu i skrzypiec. Kontynuowała naukę w Muzycznym Konserwatorium w Brnie, już w czasie studiów występując jako aktorka i muzyk w brneńskim teatrze Divadlo Husa na provázku. Wspomina te doświadczenia jako najważniejsze dla jej artystycznego rozwoju. Występowała też później jako aktorka w produkcjach radiowych, telewizyjnych i kinowych. Niebawem podjęła studia pod kierunkiem Rudolfa Stastny’ego, lidera Morawskiego Kwartetu Skrzypcowego. Skrzypce stały się wkrótce pasją jej życia. W 2007 roku przeniosła się do USA.

Jej unikalny sposób śpiewu oraz technika gry przyniosły jej międzynarodową sławę. Współpracowała z czołowymi przedstawicielami awangardy rockowej. Często można zobaczyć ją razem z amerykańskim ensemble Bang On A Can. Muzycy zespołu są swoistymi strażnikami poziomu i rozwoju światowej muzyki współczesnej.

Przez wiele lat – mówi Bittová – pracowałam w wielu stylach muzycznych, włączając w to jazz, rok, muzykę klasyczną i operę. Swojego stylu jeszcze nie zdefiniowałam. Jakikolwiek jest, moi słuchacze uznają go za wysoce oryginalny. Moją muzykę i interpretacje zawsze inspirowało życie codzienne.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top