fbpx
en

JAHCOUSTIX

Colourblind
2004
Colourblind
Crossroads
2010
Crossroads
Acoustic Frequency
2015
Acoustic Frequency
Seriously Positive
2016
Seriously Positive

Jahcoustix (Dominik Haas) swoje dzieciństwo spędził m.in. w Meksyku, Liberii i Egipcie. Reggae zaczął się interesować w wieku 13 lat, podczas pobytu w Afryce.

Dwa lata później zaczął pisać wiersze, a gdy otrzymał swoją pierwszą gitarę, komponował do nich muzykę. Inspiracje czerpał m.in. od takich twórców jak: Bob Marley, Peter Tosh, Jacob Miller, ale również The Doors, Alice in Chains i Beatles'ow. Mając 17 lat po raz pierwszy wystąpił publicznie (w Kenii), a potem grał trochę w zespole szkolnym.

W roku 1998 zdał w Kenii maturę i wrócił do Niemiec. Nagrał kilka kawałków przy akompaniamencie gitary i wysłał do kilku wytwórni, aż w końcu otrzymał odpowiedź od "A-Jugend", z którą podpisał półroczną umowę. W roku 2001 zaczął grać z powstałym w 1996 zespołem Dubios Neighbourhood. Ich debiutancki album "Souljastice" ukazał się w 2002.

Na przełomie listopada i grudnia 2004 roku występował jako support Patrice. W kwietniu następnego roku podpisał umowę z Virgin Records. Pod koniec roku 2003 po raz pierwszy supportowal Mellow Marka i po raz kolejny Patrice. W kwietniu 2004 roku ukazał się jego solowy album "Coulorblind". Dzięki solowemu albumowi udało im się stworzyć "symbiozę" pomiędzy wspomnianymi albumami i w ten sposób wykształcił się ich własny muzyczny styl, a mianowicie accustic Roots reggae. Później występowali m.in. na Afrika Festival, Summerjam w Kolonii, czy tez Chimsse Reggae Summer. Oprócz tego byli na tygodniowej trasie koncertowej w USA.

W październiku 2006 roku ukazała się płyta "Grounded", na której można usłyszeć przede wszystkim angielskojęzyczne Roots Reggae połączone z "acoustic singer songwriter Soul". W jego muzyce nie chodzi o to, żeby przekazywać, jak inni powinni żyć i w co wierzyć. Jak sam mówi, dąży do tego aby dać ludziom to, co on sam czuje, żeby mogli odpłynąć i się wyłączyć. W 2010 roku ukazuje się płyta Jahcoustix, którą Dominik nagrał wraz z nowym składem The Outsideplayers.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top