en

JULIAN MARLEY

LION IN THE MORNING
1996
LION IN THE MORNING
TIME & PLACE
2003
TIME & PLACE
AWAKE
2009
AWAKE

Julian Marley, syn legendy reggae Boba Marleya i Lucy Pounder, jest naturalnie utalentowanym muzykiem, wokalistą, autorem tekstów i piosenkarzem. Jak można się spodziewać, Julian Marley jest Rastafarianem, którego muzyka inspirowana jest życiem i głęboką duchowością. Jego pozytywne przesłanie jest najlepiej słyszalne na albumie "Awake" nagranego i wydanego przez Ghetto Youths International w studio Lion's Den w Miami na Florydzie oraz legendarnym studio Tuff Gong w Kingston, na Jamajce.

Julian "JuJu" Ricardo Marley urodził się 4. czerwca 1975 w Londynie, w Anglii. Swoje zdolności muzyczne zademonstrował w młodym wieku, brzdąkając na zabawkowej gitarze bawiąc się w nagrywanie demo w studio swojego ojca Studio Tuff Gong w Kingston na Jamajce - miał wtedy zaledwie 5 lat. Samouk, a zarazem bardzo utalentowany muzyk, Julian nauczył się grać na basie, perkusji, klawiszach i gitarze. W 1989 ukazał się pierwszy singiel "Uprising", który w całości skomponował sam. Tym samym rozpoczęła się muzyczna droga tego młodego Marleya. Julian przeprowadził się do Kingston w 1992 roku by móc pracować z rodziną i przyjaciółmi, których spotkał podczas jego pobytów w domu swojego ojca przy 56 Hope Road Residence. Wkrótce po tym założył zespół roots reggae o nazwie "The Uprising" składający się z młodych i utalentowanych oraz doświadczonych muzyków.

Cały okres lat 90tych okazał się szczególnie owocny dla młodego Juliana. Pojawienie się jego debiutanckiego albumu, "Lion In The Morning" w 1996 roku, dało początek bardzo udanej międzynarodowej trasie z The Uprising. Ponadto, występował z grupą Ghetto Youths Crew, kolektywem muzycznym w skład którego wchodzili jego bracia Stephen i Damian Marley; pondato otwierał koncerty podczas ogólnoświatowej trasy koncertowej Ziggy Marley and The Melody Makers w 1995 roku. Wystąpił również na koncercie Marley Magic wraz z całą rodziną w Central Parku w Nowym Yorku. Został również zaproszony do udziału w rockowej trasie koncertowej Lollapalooza w 1997 roku. Julian intensywnie koncertował z Damianem w 1998 roku i pracował razem ze Stephenem i Damianem z 1999 podczas produkcji platynowego albumu "Chant Down Babylon", na którym znaleźli się artyści hip-hopu i rocka artystów wykonujący własna aranżacje utworów Bob'a Marley'a & The Wailers.

Nowa dekada przyniosła nowe projekty. Julian wraz z rodzeństwem Stephen'em, Cedella, Damian'em i Ky-Mani'm nagrał fantastyczną wersję utworu "Master Blaster" Steviego Wondera w 2003 roku na album "Interpretation of Stevie Wonder Songs" wydany przez Motown. W tym samym roku wydał swój drugi album "Time And Place", który wyprodukował wraz z rodziną, na którym usłyszeć można jego braci Ziggy i Rohan Marley.

Julian Marley wraz z grupą The Uprising koncertował po całym świecie promując album "Time And Place". Kolejne lata to kolejne niespodzianki dla fanów. Rok 2004 i występ podczas Roots Rock Reggae Fest spowodował wspólną trasę wszystkich braci Marley po USA. Pondato wspólne koncerty pod szyldem Africa Unite, które zagrał wraz z całą rodziną odbywały się kolejno w Etiopii (2005) i Ghanie (2006). Trzeci z serii koncertów Africa Unite odbył się w lutym 2008 roku na Jamajce i był kolejną okazją do zjednoczenia wszystkich braci Marley na jednej scenie. W tym samym roku Julian wyjeżdża na trasę koncertową do Gwinei w Afryce, gdzie niesie pozytywne przesłanie roots reggae całkowicie nowej, ale głodnej reggae publiczności. Na zaproszenie rządu Jamajki Julian Marley wraz z grupa The Uprising grają podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, równocześnie świętując złote medale najszybszego człowieka na świecie, Usain'a Bolta.

Wydany w kwietniu 2009 roku trzeci album "Awake" jest bardzo emocjonalnym krążkiem w dobytku Juliana. Rok wcześniej zmarła jego ukochana babcia, Cedella Marley Booker. Wydarzenie to bardzo mocno zainspirowało młodego artystę. "Awake" jest wezwaniem do wszystkich - młodych i starych - aby obudzić się do życia w radość i żyć pozytywnie. Swoiste brzmienie Julian'a Marley'a osadzone jest w stylistyce roots reggae ale dodatkowo wzbogacone elementy energetycznego hip-hopu, dancehallu i sprytnemu połączeniu R&B i reggae.

Pierwszy singiel z płyty "Awake" to "Boom Draw", który sprawnie łączy w sobie reggae z dancehallem dając fanom bardzo solidne brzmienie. Krążek "Awake" zawiera więcej bardzo dobrych kompozycji takich jak "Little To Late" ze Stephen'em Marley'em, "Violence In The Street" z Damian'em "Jr.Gong" Marley'em i" Oh Girl z gościnnym udziałem amerykańskiego rapera Mr Cheeks.

"Awake" został wyprodukowany przez Julian'a Marley'a, wraz ze swoimi braćmi Stephen'em i Damian'em Marley'em.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top