en

LACUNA COIL

Lacuna Coil
1998
Lacuna Coil
In a Reverie
1999
In a Reverie
Halflife
2000
Halflife
Unleashed Memories
2001
Unleashed Memories
Comalies
2002
Comalies
Karmacode
2006
Karmacode
Visual Karma (Body, Mind and Soul)
2008
Visual Karma (Body, Mind and Soul)
Manifesto of Lacuna Coil
2009
Manifesto of Lacuna Coil
Shallow Life
2009
Shallow Life
Dark Adrenaline
2012
Dark Adrenaline
Broken Crown Halo
2014
Broken Crown Halo
Delirium
2016
Delirium

Zespół powstał w 1994 roku jako Sleep of Right, ale szybko zmienił nazwę na Ethereal. Po negocjacjach z wytwórnią płytową założyciele grupy Andrea Ferro i Marco Coti Zelati zdecydowali się na występowanie pod szyldem Lacuna Coil i pod tą nazwą stali się znani na całym świecie. Od początku współpracowała z nimi zjawiskowa wokalistka Cristina Scabbia. W 1999 roku ukazał się ich debiutancki album „In a Reverie", który szybko zdobył rozgłos oraz zbudował Lacunie renomę wśród wymagającej, metalowej publiczności. Prawdziwy przełom nastąpił w 2002 roku, po wydaniu rewelacyjnego albumu „Comalies", dzięki któremu grupa szturmem zdobyła rynek amerykański. Utwór "Heaven's a Lie" zdobył nagrodę Independent Music Awards, a "Swamped" został użyty na ścieżce dźwiękowej filmu „Resident Evil 2: Apokalipsa". Klipy zespołu zaczęły pojawiać się w legendarnym programie MTV „Headbangers Ball", muzycy zostali również zaproszeni na Ozzfest. Kolejne albumy potwierdziły klasę Lacuna Coli i wprowadziły Włochów do ścisłej czołówki światowej sceny heavymetalowej, stawiając ich na równi z Within Temptation i The Gathering. Po kilkuletnim flircie z popowymi brzmieniami, które zapewniły zespołowi częsty pobyt na listach Billboardu, Andrea Ferro i Marco Coti Zelati postanowili powrócić do korzeni i w zeszłym roku nagrali swoją najmocniejszą płytę "Delirium".

„Ta płyta to nie początek nowego rozdziału w księdze Lacuna Coil – to pierwszy rozdział w nowej księdze", podkreśla z dumą Ferro. „Napisaliśmy zaledwie kilka pierwszych kart, ale już teraz wiemy, że na tych stronach kryje się prawdziwe szaleństwo". Doskonale rozpoznawalny styl zespołu został podkręcony do granic oczekiwań. W „The House of Shame", kolosalnym utworze otwierającym płytę, Ferro i Scabbia stworzyli nieprawdopodobny wokalny duet. Wokaliści osiągnęli idealną równowagę pomiędzy przerażeniem, bólem a nadzieją i wiarą. Utwór „Blood, Tears, Dust" zabiera słuchacza w podróż po najmroczniejszych emocjach, a „Downfall" pogrąża go w jeszcze mroczniejszych odmętach melancholii. „Delirium" to zdecydowanie najprecyzyjniej wyprodukowany album w dwudziestoletniej karierze zespołu i jednocześnie najbardziej bezkompromisowy. „Świeże, mroczne i potężne – wszystko w tym samym czasie" – tak basista i gitarzysta Marco Conti-Zelati określa 12 utworów, które złożyły się na płytę. „Podchodzimy do klasycznego trash metalu z nową siłą i skupiamy się na nowoczesnym, mocnym brzmieniu. Myślę, że ten album porwie i zainteresuje zarówno nowych jak i starych fanów zespołu". Nieliczni są muzycy, którzy zasłużyli na tytuł Godfather of Heavy Metal. A Lacuna Coil to po prostu The Gothfathers, rządzący i dzielący sceną gotyckiego metalu na świecie.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top