en

LECTER

INSIDE/OUSTSIDE
2011
INSIDE/OUSTSIDE
WYDOSTAĆ
2014
WYDOSTAĆ

Lecter to zespół, którego mózgiem i siłą napędową jest Roman Bereźnicki. Wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, od początku do końca dba o każdy szczegół i decyduje o kierunku w jakim podążą formacja. Charakterystyczne, mocne brzmienie to wypadkowa jego fascynacji zimną falą z jednej strony a industrialem z drugiej.

Lecter to połączenie ostrych rockowych riffów z melodyjnymi, zapadającymi w pamięć wokalami. I nic w tym dziwnego, skoro jako swoich idoli muzycy wymieniają Joy Division, Davida Bowie i Ministry. Połączenie takich elementów sprawia, że zespół sprawdza się idealnie zarówno na bardzo energetycznych koncertach jak i w radiu, gdzie ich piosenki pojawiają się regularnie.

Zespół Lecter powstał w 2006 roku początkowo pod nazwą Dr.Lecter. Po czterech latach zbierania pomysłów i doświadczeń powstała nieoficjalna, nagrana w domowych warunkach płyta „Wydostać”. Tytułowy utwór spodobał się Piotrowi Kaczkowskiemu, który umieścił go swojej składance „Mini Max”. To wydarzenie jest impulsem dla całego zespołu do dalszej, bardziej intensywnej pracy.

Na przełomie lat 2010/ 2011 zespół zmienia nazwę na Lecter i w olsztyńskim Studiu X nagrywa materiał na album „Inside/ Outside”, który pojawia się jakiś czas później pod banderą firmy Icaros Records. Album promowany był aż czterema videoklipami, które pojawiała się między innymi w Rebel TV czy Teleexpresie.

Logicznym następstwem dobrze przyjętego albumu jest wzrastająca liczba koncertów. Lecter zagrał kilka regularnych tras, dzieląc scenę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny aleternatwynej i rockowej.

Rok 2013 to początek pracy nad nowym materiałem i kolejne koncerty. Pierwszą kompozycją, zapowiadającą nowy materiał był „Wielki Wóz” w którym pojawili się gościnnie dwaj znakomici muzycy, znany z zespołów Lipali i Illusion, Tomek „Lipa” Lipnicki i grający w Acid Drinkers gitarzysta Wojciech „Yankiel” Moryto. Kolejny singiel z nowej płyty to piosenka „Tyle Mi Zostało”, która kolejny raz spotyka się bardzo dobrym przyjęciem nie tylko Piotra Kaczkowskiego, ale też Piotra Barona, który promuje piosenkę i zaprasza zespół do swojej audycji.

Wiosna 2014 to kolejny ważny krok w historii Lecter. Pod koniec marca zespół występuje na kilku koncertach z reaktywowanym Illusion i podpisuje kontrakt fonograficzny z firmą Fonografika. Data premiery tym razem albumu zostaje wyznaczona na 17 maja 2014. I skoro jest to dla wszystkich w pewnym sensie nowy początek, wszystkie kompozycje w języku polskim i z zupełnie innym brzmieniem, płyta nosi tytuł… „Wydostać”.

Tym razem już oficjalnie i ze stuprocentową mocą.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top