fbpx
en

LEE „SCRATCH” PERRY

BLACKBOARD JUNGLE DUB
1973
BLACKBOARD JUNGLE DUB
ROAST FISH COLLIE WEED & CORN BREAD
1978
ROAST FISH COLLIE WEED & CORN BREAD
SUPER APE
1976
SUPER APE
JAMAICAN E.T.
2002
JAMAICAN E.T.
REPENTANCE
2008
REPENTANCE

Lee „Scratch” Perry, właśc. Rainford Hugh Perry (ur. 20 marca 1936), początkowo pracował jako aranżer i łowca talentów w Studio One. W 1968 po kłótni z Coxson'em Dodd'em postanowił założyć własne studio Black Ark Studio. Współpracował w nim m.in. z: Bobem Marleyem, Astonem i Carlstonem Barrettami, Augustusem Pablo, The Congos, Juniorem Murvinem, Maxem Romeo a nawet punkowym The Clash. Był to najbardziej owocny okres w jego życiu, za konsoletą wykreował brzmienie wielu przyszłych gwiazd reggae. Równocześnie nagrywał z własnym zespołem The Upsetters. W 1978 r. Perry zakończył ten okres życia podpalając swoje studio i przenosząc się do USA gdzie nagrywał z nowojorską grupą Terrorists.

Ma na swoim koncie wiele albumów studyjnych własnego autorstwa a także setki tych które zrealizował jako producent. To właśnie dzięki kunsztowi Lee Perre'go powstały m.in. takie hity jak "Chase the Devil" Maxa Romeo czy "Police & Thieves" Juniora Murvina by wymienić tylko kilka, które na stałe weszły do kanonu światowej muzyki reggae.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top