fbpx
en

MANU CHAO

Clandestino
1998
Clandestino
Proxima Estacion: Esperanza
2001
Proxima Estacion: Esperanza
Radio Bemba Sound System
2002
Radio Bemba Sound System
Mon Afrique
2007
Mon Afrique
La Radiolina
2007
La Radiolina
Estacion Mexico
2008
Estacion Mexico
Baionarena
2009
Baionarena
El Cor de la Terra
2017
El Cor de la Terra

Inspirujący, kreatywny i zaangażowany, jak nikt inny - tak mówi się o Manu Chao, któremu ponownie, jak przy projektach Radio Bemba czy Mano Negra, towarzyszą Madjid na gitarze, Philippe Teboul na perkusji i Gambeat na basie. Wspólnie przedstawiają Manu Chao La Ventura - kwartet rockowy, wykonujący najbardziej legendarne, powszechnie znane utwory oraz nowe, dotąd nie rejestrowane...

Znany ze swojego zaangażowania społecznego, twórczego kosmopolityzmu i wojowniczości w piosenkach, Manu Chao jest jednym z najbardziej wpływowych muzyków w historii najnowszej, któremu udało się zyskać szacunek fanów na pięciu kontynentach.

Inspiracji szuka w kulturze ulicznej i lokalnych scenach różnych krajów i narodowości. Jego wielokulturowa i wielojęzyczna muzyka to swoisty koktajl rocka, reggae, punka, ska oraz miks znalezionych dźwięków i rytmów z całego świata. Śpiewa w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim i kilku innych, nierzadko wplatając je wszystkie w jeden utwór.

Manu Chao był znanym przedstawicielem paryskiej sceny muzyki alternatywnej. Udzielał się w grupach Hot Pants oraz Los Carayos. W 1987 roku Chao, jego brat Antoine Chao i ich kuzyn Santiago Casariego założyli zespół Mano Negra, który był największą grupą w historii galijskiego rocka, z legionami wiernych fanów w całej Europie i Ameryce Południowej, gdzie muzycy mają status legendy.

Pierwszy solowy album – "Clandestino" – Manu Chao wydał w 1998 roku, odnosząc spektakularny międzynarodowy sukces. Drugi krążek, nagrany razem z Radio Bemba Sound System, "Proxima Estación: Esperanza", ukazał się w 2001 roku i szybko stał się absolutnym hitem. Potem przyszedł czas na "Sibérie m'était Contéee", pierwszy w pełni francuskojęzyczny album. Następnie ukazał się przebojowy "La Radiolina".

W ostatnich latach kilkaset tysięcy ludzi na całym świecie cieszyło się energicznym show La Ventura, którego Manu Chao jest dyrektorem. Już wkrótce o sile tego kolektywu przekona się także woodstockowa publiczność!

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top