fbpx
en

MARTIN JONDO

Echo & Smoke
2006
Echo & Smoke
Pure
2009
Pure
Sky Rider
2010
Sky Rider
Pink Flowers
2015
Pink Flowers

W żyłach Martina Jondo płynie koreańska i niemiecka krew. Ten młody artysta jest jednym z najbardziej znanych muzyków grających reggae, a w osiągnięciu sukcesu pomógł mu sam Gentleman.

Jondo zaczynał przygodę z muzyką jako 14-latek. Mając do dyspozycji tylko gitarę, postanowił dobrze wykorzystać swój talent i zaczął grać właśnie reggae. Po kilku latach praktyk Martina zauważył Gentleman, który zaprosił go do współpracy. Gentleman wyruszał właśnie w trasę koncertową promującą płytę „Journey To Jah”, a Jondo towarzyszył mu na scenie. Właśnie wtedy młody artysta pokazał, co potrafi – wykonał utwór „Rainbow Warrior”, który napisał kilka lat wcześniej.

Dzięki występom z Gentlemanem, Jondo zdobył ogromną popularność. Zaczął więc tworzyć własne kompozycje, postanowił się też usamodzielnić. Odszedł z zespołu swojego przyjaciela i wrócił do Berlina. Tam okazało się jednak, że droga do kariery nie będzie tak prosta, jak mu się wydawało – Jondo nie miał ani managera, ani producenta, ani – co najgorsze – kontraktu z wytwórnią płytową.

Na szczęście po pewnym czasie wytwórnia Homeground – Records postanowiła wziąć Martina pod swoje skrzydła i wydała jego debiutanckę EPkę „Rainbow Warrior”. Potem przyszedł czas na pełnowymiarowy album – „Echo&Smoke”. Nad jego produkcją czuwał Kraans de Lutin.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top