en

MISIA

Misia
1991
Misia
Fado
1993
Fado
Tanto menos, tanto mais
1995
Tanto menos, tanto mais
Garras dos Sentidos
1998
Garras dos Sentidos
Paixões Diagonais
1999
Paixões Diagonais
Ritual
2001
Ritual
Canto
2003
Canto
Drama Box
2005
Drama Box
Ruas
2009
Ruas
Senhora da noite
2011
Senhora da noite
Delikatessen Café Concerto
2013
Delikatessen Café Concerto

Po 20 latach kariery muzycznej zapoczątkowanej debiutancką płytą zatytułowaną po prostu „Mísia” (EMI – 1991) i po upływie ponad dekady od wydania jej ostatniego albumu z tradycyjnym fado „Ritual” (Erato – 2001), projekt Senhora da Noite wydaje się oczywistym i ważnym krokiem w karierze artystycznej Mísi.

Koncepcja albumu zakłada połączenie tradycyjnej muzyki fado z tekstami stworzonymi wyłącznie przez kobiety – poetki i pisarki (m.in.: Helia Correia, Lidia Jorge czy Florbela Espanca), inne wokalistki takie jak Amélia Muge czy Adriana Calcanhotto oraz legendy muzyki fado: wielką Amalię Rodrigues, Aldinę Duarte czy właśnie Mísię.

Album zawdzięcza swój klimat niepowtarzalnemu stylowi Mísi, wokalistce akompaniuje nie tylko trio gitar fado, ale także akordeon, skrzypce i fortepian, które pojawiały się już na kilku albumach począwszy od „Garras dos Sentidos” (Erato/Warner Music Classic – 1998).

Jest to pierwszy w historii muzyki fado projekt artystyczny, w którym kobiety odgrywają rolę ważniejszą niż ta, którą przewiduje dla nich tradycja. Są nie tylko muzami i wykonawczyniami, ale również kreatywnym autorkami. Podobnie jak w przypadku wszystkich jej poprzednich wydawnictw, większość tekstów z albumu została napisana specjalnie na potrzeby głosu Mísi. Repertuar został ponadto wzbogacony o utwory stworzone przez nieżyjące już autorki.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top