fbpx
en

NNEKA

Victim of Truth
2005
Victim of Truth
No Longer at Ease
2008
No Longer at Ease
Concrete Jungle
2010
Concrete Jungle
Soul Is Heavy
2012
Soul Is Heavy
My Fairy Tales
2015
My Fairy Tales
Republique Amazone
2017
Republique Amazone

Nneka to czarnoskóra wokalistka i poetka soul. Podobnie jak Ayo ma korzenie afrykańskie (urodziła się w Nigerii), ale mieszka na stałe w Niemczech. Jej debiutancki album Victim Of Truth (2005), brytyjski Sunday Times określił mianem równie dobrą, co The Misseducation Of – Lauryn Hill.

Nneka podobnie jak Lauryn Hill z okresu The Fugees, w swoje rymy wplata ciepłe soulowe wokalizy i afrykańskie motywy muzyczne. Obecnie jest jedną z ważniejszych i bardziej znanych reprezentantek sceny soul w Europie, na głowę bijąc swoich ‘konkurentów’ umiejętnością pisania pięknych melodii i tworzenia harmonii wokalnych.

Brzmienie jej drugiej płyty No Longer At Ease (2008) zainspirowali tacy artyści jak: Gnarls Barkley, Sean Paul czy Bilal. Kolejny album, zatytułowany Concrete Jungle, ukazał się w lutym 2010 roku. Był to zarazem pierwszy album Nneki, który pokazał się w Stanach Zjednoczonych i zebrał tam bardzo dobre recenzje. Album przyniósł takie single jak ‘Walking’ i ‘God of Mercy’. Ostatnie dzieło Nneki "Soul Is Heavy" to bez wątpienia jeden z najciekawszych krążków w jej dorobku. Album zyskał wiele świetnych recenzji na świecie i ugruntował pozycję Nneki na scenie.

Dzięki wspaniałym występom zaskarbiła sobie sympatię publiczności na całym świecie. Jej niepowtarzalny styl z pewnością zachwyci wszystkich fanów Erykah Badu, Ayo, Lauryn Hill czy Skye z Morcheeby!

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top