en

POSITIVE THURSDAYS IN DUB

Postivie Thursdays in DUB to grupa muzycznych zapaleńców, ale przede wszystkim miłośników eksperymentów z dźwiękiem, oraz improwizacji zakrawających o jazzowe zacięcie..

Wszystko zaczęło się pod koniec 2011 roku, jako projekt muzyczny, który jest przedłużeniem audycji radiowej - Positive Thursdays - nadawanej nieprzerwanie od 2006 roku we Wrocławiu. Potrzeba chwili, a także zamiłowanie do dubu sprawiło, że powstał początkowo projekt, który, wraz z upływem czasu poszerzał się o kolejnych członków by jako live act (selektor oraz sekcja dęta) grać regularne koncerty. W takiej postaci funkcjonowali blisko 4 lata między czasię organizując takie eventy jak Thursday Bass Addicts, Island Bass Addicts, True Bass Addicts czy 71Hz Unity, a takżę, suportowanie m.in. legendarnej brytyjskiej grupy reggae - Steel Pulse (2013), wokalisty grupy Black Uhuru – Michael Rose (2015) oraz Etany (2015), czy holenderskiego producenta reggae/dub Twilight Circus (2012), a także polskiego producenta drum’n’bass Hatti Vatti (2014).

Koncertowali również poza granicami kraju pojawiając się w Szkocji w ramach Wee Dub Festival 2014 oraz Bułgarii na Student Camp 2013. W tym samym roku zagrali dubową sesję w Radio RAM (Wrocław) jako pierwszy skład tego typu. Sesja transmitowana była na żywo, wprost ze studia słuchowiskowego, dając początek cyklowi RAM Sessions. Od 2014 roku nawiązali współpracę z Ghetto Priestem, z którym koncertują w Polsce.

Rok 2015 to przełom dla Positive Thursdays in DUB. Wraz z biegiem czasu trzeba zrobić kolejny krok i tak z DJskiego live actu przeradza się w pełnoprawny zespół złożony z muzyków, którzy dziali bądź działają m.in. z Arturem Rojkiem, Lechem Janerką, OCN i Miloopą i Bakshishem.

Główne założenie nie uległo jednak zmianie - to przede wszystkim pokazanie szerokiego spektrum muzyki reggae i dub, które wrocławska ekipa prezentuje w unikalny i świadomy sposób.

Positive Thursdays in DUB to projekt o otwartej formule, która pozwala na różnego rodzaju eksperymenty muzyczne podczas występów na żywo.

Positive Thrusdays in DUB:

  • Tomek Kasiukiewicz- puzon, fx
  • Sebastian Pachecki - trąbka, fx
  • Robert Kamalski - saksofon, fx
  • Rafał Konert - perkusjonalia, teremin, sample, fx
  • Piotrek Knapik - bębny
  • Maciek Wolański - bas
  • Marcin Świdziński - klawisze
  • Piotrek "Pacman" Pac-Pomarnacki - akustyk

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 22 270 64 41 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top