fbpx
en

PROTOJE & THE INDIGGNATION

7 Year Itch
2011
7 Year Itch
The 8 Year Affair
2013
The 8 Year Affair
Ancient Future
2015
Ancient Future
A Matter Of Time
2018
A Matter Of Time

To, co obecnie dzieje się na Jamajce, ekscytuje fanów i krytyków muzycznych na całym świecie. Ruch Reggae Revival, który dał początek odrodzeniu świadomości muzycznej na tej karaibskiej wyspie, stał się już globalnym fenomenem, a Protoje jest bez wątpienia jedną z jego twarzy. Frontman i lider grupy The Indiggnation, świetny tekściarz, który w piosenkach woła o sprawiedliwość i w bardzo filozoficzny sposób daje upust wzburzeniu młodej generacji. Protoje mówi o przywróceniu standardów do sztuki, która w obecnych czasach podupadła, nawołuje do wzięcia społecznej odpowiedzialności za wypowiadane przez artystów słowa.

Oje Ollivierre urodził się w latach 80., choć przyznaje, że wolałby przyjść na świat dwie dekady wcześniej. Jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy nowej generacji muzyków reggae. Niestrudzenie niesie przesłanie roots reggae w czasach zdominowanych przez syntetyczne brzmienia. Mottem Boba Marleya było uwolnienie ludzi z mentalnej niewoli poprzez muzykę, mottem Protoje jest uwolnienie ludzi z mentalnej niewoli poprzez sztukę, a muzyka jest jedną z jej form. Artysta stał się jednym z rzeczników ruchu Reggae Revival, skupiającego młodych muzyków, pisarzy, malarzy, literatów, którzy cierpliwie czekali na swoją kolej i teraz przejmują stery.

Debiutancki album Protoje zatytułowany „The Seven Year Itch” przebojem wdarł się do świata reggae, zyskując bardzo przychylne recenzje. Sam David Rodigan (legendarny brytyjski dziennikarz i światowej sławy specjalista w dziedzinie reggae) powiedział, że jest pod wrażeniem albumu, który, jego zdaniem, wnosi całkiem nową jakość do muzyki. Z kolei pierwszy singiel „Rasta Love” z gościnnym udziałem Ky-Mani Marleya obejrzany został na YouTube ponad 12 milionów razy.

Dwa lata po tym sukcesie, Protoje wydał swój drugi album "The 8 Year Affair". Płyta ukazała się w lutym 2013 roku, a niespełna tydzień po premierze znalazła się na 4. miejscu powiązanej z Billboardem listy Next Big Sound. Redakcja Next Big Sound określiła Protoje mianem jednego z najszybciej rozwijających się artystów młodego pokolenia, nie tylko pod względem artystycznym, ale również konsekwentnym w działaniu. Album "The 8 Year Affair" znalazł się też w pierwszej piątce na listach przebojów iTunes Reggae w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Szwajcarii.

W 2010 r. artysta rozpoczął intensywne koncertowanie, zyskując coraz większą rzeszę fanów, którzy obok muzyki, docenili także jego zaangażowanie oraz zdyscyplinowane podejście do kariery. Wśród imprez, jakie odwiedził wraz z zespołem The Indiggnation, są m.in.: Sierra Nevada World Music Festival w Kalifornii, Rototom Sunsplash w Hiszpanii, Summerjam w Niemczech oraz Reggae Sun Ska we Francji.

W 2015 roku ukazał się trzeci studyjny album Protoje "Ancient Future" nad którym artysta pracował już od 2 lat. Krążek został świetnie przyjęty zarówno przez fanów jak i krytyków muzycznych i został uznany jednym z najlepszych albumów roku 2015.

Protoje i The Indiggnation kontynuują misję przywrócenia świadomego przesłania Roots Rock Reggae dla świata.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top