en

SIZZLA KALONJI

Pojawiając się w drugiej połowie lat 90tych Sizzla stanął na czele świadomego dancehallu. Razem z Buju Bantonem i Capletonem nakierowali dancehall z powrotem na tory duchowego połączenia z roots reggae, wydając zaangażowane albumy z bardzo mocnym naciskiem na Rastafariańskie przesłanie.

Jest członkiem Bobo Ashanti jednego z odłamów Rastafari znany jest również ze swoich kontrowersyjnych poglądów na temat homoseksualistów i białych ciemiężców z Zachodu. W końcu jego muzyka niesie pozytywne przesłanie, broniąc wiary, niosąc zrozumienie dla biednej czarnej młodzieży oraz poszanowania kobiet. Nie podpisując się pod komercyjnością przemysłu muzycznego Sizzla konsekwentnie unika promocji i reklam, przez co na początku swojej kariery był postacią enigmatyczną.Niemniej jednak jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów tzw. conscious reggae (świadomego reggae) – swoich czasów, głównie dzięki wysokiej jakości produkcji oraz częstotliwości z jaką je nagrywa.

Wszechstronnie utalentowany z bardzo charakterystyczną barwą głosu radzi sobie na każdym możliwym riddimie – od bardzo potężnych i szybkich dancehallowych po spokojnie płynące roots reggae w których Sizzla śpiewa „czysto”. Te atuty bez wątpienia czynią go jednym z najlepszych wokalistów reggae dzisiejszych czasów.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top