fbpx
en

SKA CUBANO

Ska Cubano
2003
Ska Cubano
Ay Caramba!
2005
Ay Caramba!
Mambo Ska
2010
Mambo Ska

Muzyka Ska Cubano to wybuchowa mieszanka stylów muzycznych panujących na Kubie i Jamajce - dwóch najbardziej rozsławionych w świecie muzyki wyspach rejonu morza Karaibskiego.

Pomysł na stworzenie projektu o nazwie Ska Cubano zrodził się w głowie Brytyjczyka Petera A. Scott'a, miłośnika takich gatunków jak ska, son, calypso, cumbia czy mambo. To za namową Scott'a, w stolicy kubańskiej muzyki - Santiago de Cuba, doszło do spotkania między jednym z najbardziej cenionych londyńskich wokalistów ska - Natty Bo, a genialnym kubańskim śpiewakiem Benym Billym. Po tym jak do koncertowego składu dołączył legendarny, współpracujący przed laty z the Beatles i Jimim Hendrixem, jamajski trębacz Eddy "Tan Tan" Thornton, maniak muzyki ska - japoński saksofonista Megumi Mesaku oraz muzyczny reżyser całego przedsięwzięcia - kubański basisita Ray Crespo, Ska Cubano ruszyło na podbój świata.

W przerwach między koncertami grupa nagrała dwa długogrające albumy - "Ska Cubano" z roku 2004 i wydane w rok później "Ay Caramba". Drugi z wymienionych krążków, w drugiej połowie 2006 nie tylko wylądował na 5 miejscu amerykańskiego Billboardu, ale zapewnił zespołowi przepustkę do czołówki zespołów world music, prezentujących muzykę na największych światowych festiwalach.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top