fbpx
en

TANYA TAGAQ

Sinaa
2006
Sinaa
Auk / Blood
2008
Auk / Blood
anuraaqutug / the wind
2011
anuraaqutug / the wind
Retribution
2016
Retribution

Tanya Tagaq to pochodząca z Dalekiej Północy i kontynuująca innuicką tradycję gardłowego śpiewu artystka. Wokalistka należy do grona tych wyjątkowych artystów, którzy wprawiają jednocześnie w zachwyt i osłupienie przy pierwszym spotkaniu z ich twórczością. Jej nieprzeciętnymi umiejętnościami wokalnymi zachwyciła się między innymi Björk, która zaprosiła artystkę do współpracy podczas sesji nagraniowych i komponowania utworów. Artystka ma na swoim koncie także współpracę z legendarnym Kronos Quartet.

Innuitka Tanya Tagaq stale eksperymentuje z formą i dźwiękiem, prezentując swoje nowatorskie podejście do techniki śpiewu gardłowego (tzw. throat singing). Krytycy i obserwatorzy twierdzą, że najlepiej poznawać jej twórczość na żywo, gdyż właśnie podczas koncertów artystka improwizuje i szuka nowych rozwiązań wokalnych, zabierając słuchaczy w niezwykłe muzyczne rejony.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top