fbpx
en

TIGER LILLIES

Births, Marriages & Deaths
1994
Births, Marriages & Deaths
Bad Blood and Blasphemy
1999
Bad Blood and Blasphemy
The Gorey End
2003
The Gorey End
Huinya
2005
Huinya
Cockatoo Prison
2010
Cockatoo Prison
Lulu - A Murder Ball
2014
Lulu - A Murder Ball

Ekscentryczny, angielski awangardowy zespół muzyczny, założony w 1989 w Londynie. Styl Tiger Lillies nawiązuje do europejskiej tradycji kabaretowej (zwłaszcza tej spod znaku Brechta i Weilla), opery, groteski i czarnego humoru.

Na wizerunek zespołu składają się obsceniczne, surrealistyczne, bluźniercze teksty, pisane przez śpiewającego falsetem wokalistę Martina Jacquesa, nietypowe stroje, makijaż, oryginalne instrumentarium. „Siedem grzechów głównych” przedstawia ludzką drogę z raju do piekła, mit Adama i Ewy w przewrotnym, postmodernistycznym ujęciu. W roli pierwszych rodziców występują tu kukiełki inspirowane postaciami Puncha i Judy, od setek lat zakorzenionych w brytyjskiej tradycji teatru lalkowego. Jednak w wersji Tiger Lillies są to Punch i Jude – homoseksualna para rodem z ery cywilnych związków partnerskich. Każdy grzech główny ma w tym mrocznym i perwersyjnym spektaklu własną piosenkę.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top