fbpx
en

UNITED FLAVOUR

Unity
2007
Unity
Attitutde
2011
Attitutde

Za pierwszy impuls prowadzący do powstania wielokulturowego United Flavour można uznać przybycie do Czech dwojga założycieli zespołu – wokalistki Carmen i basisty Djei. Już podczas pierwszej wizyty atmosfera Pragi tak ich oczarowała, że  w drugiej połowie lat 90tych oboje zdecydowali się przeprowadzić do stolicy Czech.

Po krótkim okresie adaptacji w nowym miejscu oboje zaangażowali się w działania czeskiej sceny kulturalnej i rozpoczęli współpracę z wieloma lokalnymi i zagranicznymi artystami. Po raz pierwszy spotkali się w projekcie muzycznym zwanym Hermakuti. Po rozpadzie zespołu Carmen i Djei kontynuowali współpracę i wiosną 2004 roku postanowili utworzyć United Flavour.

Wpływy wielu kultur - Hiszpanii, Afryki i Centralnej Europy – stworzyły niezwykle energetyczny mix stylów muzycznych. W muzyce tworzonej przez United Flavour usłyszymy m.in. reggae, latino, soul, hip hop, r’n’b i dancehall. Podczas koncertów zespół pokazuje, że ludzie różnych narodowości, religii i wierzeń mogą współpracować ze sobą bez żadnych problemów, konfliktów czy jakiejkolwiek formy przemocy. Co więcej potrafią się wzajemnie wzbogacać. Teksty United Flavour odzwierciedlają tę samą ideę.

Pierwszym nagraniem studyjnym zespołu było demo składające się z 8 utworów wydane w czerwcu 2005 roku. Nagranie zebrało znakomite recenzje tak od krytyków jak i od publiczności. Utwór „Revolution” stał się hitem numer jeden na wielu listach przebojów czeskich rozgłośni radiowych. Ten sukces otworzył artystom drogę do wydania własnej kompilacji pt. „Revolution Project”. Na płycie znalazły się remixy zarówno czeskich jak i zagranicznych artystów. Od jesieni 2006 do wiosny 2007 zespół pracował intensywnie w studio tworząc i nagrywając utwory na swój debiutancki album. Długo oczekiwany krążek pt. Unity został wydany przez wytwórnie SubPub Records. Do pracy przy albumie zaproszonych zostało wielu ciekawych artystów, zarówno lokalnych, jak i zagranicznych. Wśród nich wymienić można takich jak: King Kalabash &Baron Black – znani również jako Big Famili z Karaibskiej wyspy Martynika, Słowacka wokalistka Tina, raper Henry D czy też latynoski deejay El Condorito z Niemiec.

Od momentu powstania zespół koncertował bardzo często w Czechach oraz za granicą. UF mieli okazję rozgrzewać publiczność przed występami takich światowych gwiazd jak Kelis, Gentleman, Manu Chao, WARD 21, Alborosie czy Shaggy. Zespół koncertował m.in w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Polsce Słowacji jak również uświetniał swoimi barwnymi występami największe czeskie festiwale muzyczne.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top