en

YANN TIERSEN

Dust Lane
2010
Dust Lane
La Valse Des Monstres
1995
La Valse Des Monstres
Rue Des Cascades
1996
Rue Des Cascades
Le Phare
1998
Le Phare
Tout Est Calme
1999
Tout Est Calme
L'Absente
2001
L'Absente
Les Retrouvailles
2005
Les Retrouvailles
Tabarly
2008
Tabarly
Good bye Lenin!
2003
Good bye Lenin!
AMELIE
2001
AMELIE

Yann Tiersen to artysta trudny do zaszufladkowania w jednej stylistyce, poeta brzmień i pogromca dźwięków, znawca smyczka, gam i akordów. Z gracją i elegancją odnosi sukces tam gdzie wielu polega. Francuz tworzy unikatowy muzyczny świat, wypełniony długimi falami muzyki i piosenek. Jego twórczość pozostaje sama w sobie tajemnicą: przestrzenna, majestatyczna, poetycka, romantyczna, wysublimowana. Tiersen, po muzycznych studiach w konserwatorium, przeszedł przez szkołę muzyki rockowej i zdobywał doświadczenie grając w zespole.

Jest też autorem niezwykłych ścieżek dźwiękowych do takich filmów jak „Wyśnione życie aniołów”, „Amelia” czy „Good Bye Lenin!”. Stojąc na rozdrożu muzyki folkowej, minimalistycznej i rockowej, Yann Tiersen pozostaje na scenie francuskiej prawdziwym unikatem. Ten multiinstrumentalista nieustannie współpracuje z prestiżowymi artystami: od Tindersticks i Shannon Wright po Dalek, Matt Eliott czy Jane Birkin.

Booking

Jeśli jesteś organizatorem koncertów, festiwali lub imprez firmowych oraz zamkniętych zapraszamy do kontaktu. Nasza oferta bookingowa, obejmująca szereg zagranicznych artystów oraz polskich, skierowana jest do organizatorów koncertów, festiwali oraz imprez zamkniętych i firmowych.

+48 71 331 79 70 lub +48 510 121 022 / booking@lionstage.com
scroll to top