fbpx
en

Alila Band

Wrocław Synagoga Pod Białym Bocianem 06.12.2011,

Pochodzą z Izraela, miejsca styku kultur Wschodu i Zachodu

Zespół Alila pochodzi z Izraela, miejsca styku kultur Wschodu i Zachodu. To młody, ale już doświadczony zespół grający muzykę w klimacie ethno fusion.

Trzon brzmienia formacji stanowią oud (tzw. lutnia arabska), skrzypce, gitara basowa oraz perkusja. Alila korzysta z szerokiego spektrum dźwięków i stylów. Rezultatem tego jest muzyka, która jest jednocześnie ambitna i lekka w odbiorze, będąca dynamicznym połączeniem tradycji Wschodu i Zachodu, muzyki arabskiej i żydowskiej oraz basenu Morza Śródziemnego.

Zespół powstał w 2006 roku, a cztery lata później nagrał swoja debiutancką płytę zatytułowaną „At Isak’s”. Wydany w 2010 roku przez wytwórnie „8th Note” debiut, to wynik poszukiwań i podróży poszczególnych muzyków Alili. Muzycy współpracowali także z lokalnymi sławami muzyki etnicznej, w tym, między innymi, z urodzonym w Maroku Shlomo Barem i znanym lutnistą Yairem Dalale. Od jemeńskich, melodyjnych harmonii po czarujące indyjskie partie basu; od muzyki bałkańsko-romskich przyjęć po eksplozję afrykańskich rytmów – tak miejscowi krytycy opisują brzmienie tego obiecującego składu.

scroll to top