fbpx
en

ASAF AVIDAN

Wrocław Sala Audytoryjna WCK 24.06.2014,

CHARYZMATYCZNY WOKALISTA Z IZRAELA POWRACA DO POLSKI

Zyskujący światową popularność izraelski muzyk Asaf Avidan, wystąpi 25. czerwca we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Jego występ będzie częścią WrocLove Fest 2014 obywającego się z okazji Święta Wrocławia.

Asaf Avidan stał się świetnie znany w Polsce i na świecie dzięki hitowi „One Day/Reckoning Song”.

Wrocławska publiczność miała okazję do podziwiania talentu artysty podczas ubiegłorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej, gdzie jego entuzjastycznie przyjęty koncert okazał się jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu.

Asaf Avidan to izraelski wokalista i autor tekstów. Często porównywany do Janis Joplin i Roberta Planta. Jest również frontmanem folkowo rockowej grupy Asaf Avidan & the Mojos.
Avidan urodził się w 1980 roku w Jerozolimie. Jego rodzice pracowali w izraelskim korpusie dyplomatycznym na Jamajce, gdzie Avidan spędził dzieciństwo. Na studia Asaf przeniósł się do rodzinnej Jerozolimy, gdzie podjął naukę w Akademii Sztuki. W ramach pracy dyplomowej zrealizował film “Find Love Now”, którym wygrał Haifa Film Festival.

Zamiast kariery reżysera wybrał jednak granie w zespole Asaf Avidan & the Mojos. Odniósł z kolegami komercyjny sukces w ojczyźnie i kilku krajach Europy Zachodniej, teraz zaś występuje głównie solo, akompaniując sobie na gitarze. Ma niezwykłą umiejętność pisania tekstów dotyczących doświadczeń typowych dla człowieka w jego wieku (zdrady, rozstania, powroty, egzystencjalny niepokój o los własny i całego świata), a do tego natura obdarowała go charakterystycznym, niemal kobiecym głosem, z którego robi fantastyczny użytek: jest w śpiewaniu Avidana histeria, jest smutek i jest nadzieja.

Swoją pierwszą płytę na której znalazło się 6 utworów Asaf nagrał w 2006 roku. Wraz z zespołem nagrał trzy albumy: "The Reckoning" w 2008, PoorBoy/Lucky Man w 2009 i "Through the Gale" w 2010. Rok później rozpoczął karierę solową. W 2011 roku stanął na jednej scenie wraz z takimi gwiazdami jak: Robert Plant, Ben Harper czy Lou Reed.

W 2013 roku ukazał się jego solowy album - "Different Pulses".

scroll to top