fbpx
en

Asian Dub Foundation

Kostrzyn nad Odrą Przystanek Woodstock 02.08.2012,

ZESPÓŁ GOŚCIEM PRZYSTANKU WOODSTOCK

Brytyjski zespół Asian Dub Foundation będzie gościem tegorocznego Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Grupa, łącząca w swojej twórczości drum’n’bass, reggae, jungle i dub z tradycyjnymi hinduskimi brzmieniami, wystąpi 3 sierpnia na głównej scenie Przystanku. Zaprezentuje m.in. materiał z ostatniej płyty „A History Of Now” wydanej w 2011 roku.

Formacja Asian Dub Foundation została założona w 1993 roku w Londynie przez muzyków azjatyckiego pochodzenia. Od początku swojego istnienia tworzą oni wybuchową miksturę stylów, konwencji i gatunków. W utworach ich autorstwa można usłyszeć wpływy klasycznej, orientalnej muzyki Indii, dub i drum’n’bass, brzmienia reggae i ragga, hip-hop i rap. Nie brakuje w nich również soulu, rocka, elektroniki i techno.

W swoich tekstach zespół podejmuje przede wszystkim tematy społeczno-polityczne związane z rasizmem, emigracją, kryzysem gospodarczym, uzależnieniem od mediów i internetu czy konfliktami na tle religijnym. Cechą charakterystyczną utworów Asian Dub Foundation jest niezwykle dynamiczny wokal - zarówno śpiewany, jak i rapowany.

Zespół ma na swoim koncie kilkanaście albumów, ostatni „A History Of Now” wydany w ubiegłym roku. Od lat znani są ze swej bezkompromisowości, skrajnych poglądów i artystycznej agresji. Publiczność zgromadzona na Przystanku Woodstock z pewnością zarazi się aktywistyczną energią jaką emanuje Asian Dub Foundation.

scroll to top