fbpx
en

MAKOWIECKI

Wrocław Klub Łykend 08.04.2014,

„Moizm” Makowieckiego na City Sounds!

City Sounds zaprasza 9. kwietnia do klubu muzycznego Łykend na koncert Makowieckiego promujący płytę „Moizm”. Nową płytą Makowiecki podważył podstawowe prawo rynku: można debiutować dwa razy.  „Moizm” to czwarta płyta w dorobku Artysty, ale pierwsza tak świadoma, autorska i odważna.

„Wypracowana, dopieszczona, powstawała przez kilka lat, bez pośpiechu. Z inspiracjami, wcale nieoczywistymi, sięgającymi muzyki francuskiej, z zaciekawieniem, wyczuwalnym, muzyką elektroniczną "Moizm" jest jednym z silnych kandydatów do polskiej płyty roku 2013” – tak o albumie Makowieckiego pisał na łamach GW Łukasz Kamiński.

„Moizm” przedstawia Makowieckiego w zupełnie nowym świetle – jako świadomego artystę, który przemawia własnym głosem i którego nie można ignorować. (…) Poza tym trzeba mieć naprawdę poukładane w głowie, by w czasach kiedy większość artystów inspiruje się zachodnimi nowościami w muzyce elektronicznej, sięgnąć tak głęboko do polskiej tradycji – Marcin Bieniek, T-Mobile Music.

„Moizm” – mimo retro sprzętu w roli głównej – to dla Tomka Makowieckiego milowy krok do przodu. Deklaracja niepodległości, radykalna rewolucja i jednocześnie mocny kandydat do tytułu polskiego albumu roku – Angelika Kucińska, Przekrój.

Makowiecki wciąga równie mocno singlowym, tanecznym „Holidays in Rome”, co 10-minutowym „Dzieckiem szczęścia”. (…) „Moizmem” Makowiecki otwiera nowe drzwi – Wojciech Przylipiak, Gazeta Prawna.

Punktem wyjścia były wielogodzinne jam sessions w drewnianej chacie na Kaszubach – finalne, oparte na syntezatorach brzmienie całości Makowiecki dopracowywał już w domowym studiu. Efektem trzech lat pracy jest „Moizm” – eklektyczna i wielowymiarowa płyta, a przede wszystkim autorska interpretacja historii muzyki elektronicznej. Makowiecki skomponował większość utworów i wyprodukował album, autorami tekstów są z kolei: Marek Jałowiecki (Delons, Generał Stilwell), Graftmann (Miss Polski) i Kuba Wandachowicz (Cool Kids Of Heath). O wyjątkowości wydawnictwa świadczą również goście zaproszeni do udziału w nagraniach płyty – ważne nazwiska krajowej sceny elektronicznej, Daniel Bloom, Władysław Komendarek i Józef Skrzek.

KONCERTY: Różnią się od płyty tym, że muzycy pozwalają sobie na improwizacje, bawią się w perfekcyjny sposób dźwiękiem wprowadzając ludzi w trans, zabierają publikę do magicznej krainy 'MOIZMU'. Piosenki pod warstwą pięknych aranżacji już są śpiewane razem z publicznością.

Muzycy współtworzący zespół to:

Kuba Staruszkiewicz (Maria Peszek, wcześniej Pink Freud) - automaty perkusyjne,
Patryk Stawiński (Maria Peszek, Homosapiens) - bas, syntezator,  Olek Świerkot (Dawid Podsiadło, Miss Polski, współproducent ostatniej płyty Ani Dąbrowskiej) - gitara.

scroll to top