en

DAVID MURRAY

Wrocław Klub Eter 08.11.2013,

LEGENDARNY SAKSOFONISTA WE WROCŁAWIU

Laureat nagrody Grammy, amerykański saksofonista David Murray, będzie gościem jesiennej edycji Ethno Jazz Festivalu. 9 listopada David Murray Infinity Quartet wystąpi w klubie muzycznym Eter przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Infinity Quartet to zespół jednego z najważniejszych saksofonistów na świecie, świetnego improwizatora o tradycyjnych, rythmandbluesowych korzeniach.

David Murray ur. w 1955r. - niezwykle aktywny saksofonista i klarnecista basowy (ponad sto autorskich albumów), jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu New Black Tradition, współzałożyciel legendarnego World Saxophone Quartet (1977r.).

Oryginalne aranżacje i odważne, nieprzewidywalne partie solowe w wykonywanych przez Murraya utworach nawiązują zarówno do jego tradycyjnych rythm'n" bluesowych i gospelowych korzeni, jak i free-jazzowych fascynacji, dzięki którym uchodzi on za jednego z największych innowatorów współczesnego jazzu. Jego talent i ciekawe podejście do improwizacji sprawiły, że jest on jednym z najbardziej "wziętych" muzyków świata. Współpracował z takimi artystami jak McCoy Tyner, Elvin Jones, Cassandra Wilson, Curtis Clark, Billy Bang, Fred Hopkins, Phil Wilson, Jack DeJohnette, Arthur Blythe, James "Blood" Ulmer.

Na najnowszym albumie Be My Monster Love wydanym w tym roku, gościnie wystąpili gwiazda soulu Macy Gray oraz znakomity trębacz Bobby Bradford. Właśnie materiał z tej płyty zabrzmi premierowo podczas wrocławskiego koncertu

David Murray Infinity Quartet gra w składzie:

David Murray - tenor sax,
Marc Cary - piano,
Jaribu Shahid - bass and
Nasheet Waits – drums

scroll to top