en

GHETTO PRIEST feat. POSITIVE THURSDAYS IN DUB

Gorzów Wielkopolski Amfiteatr Miejski 25.07.2014,

WYJĄTKOWY DUBOWY SHOW NA REGGAE NAD WARTĄ

Jeden z najbardziej efektownych wokalistów na brytyjskiej scenie reggae, wieloletni współpracownik mistrza dubu Adriana Sheroowoda oraz Asian Dub Foundation - Ghetto Priest wystąpi na festiwalu Reggae Nad Wartą w Gorzowie Wlkp. Znany ze swoich energetycznych występów wokalista będzie gwiazdą drugiego dnia festiwalu i zaprezentuje m.in. materiał ze swojego nadchodzącego albumu. Na scenie towarzyszyć mu będzie wrocławska ekipa Positive Thursdays in DUB.

Ghetto Priest to jeden z najbardziej efektownych i kreatywnych wykonawców jaki pojawił się na brytyjskiej scenie reggae w ciągu ostatnich dwóch dekad. Zaczynał już w pierwszej połowie lat 80tych na lokalnych imprezach sound systemowych gdzie szlifował swoje umiejętności wokalne i sceniczne. Ale dopiero rok 2004 przyniósł jego debiutancki album, który został wyprodukowany przez samego Adriana Sherwooda. "Vulture Culture" zyskał z miejsca ogromne zainteresowanie nie tylko fanów reggae, ale także innych producentów i artystów, którzy bardzo chętnie zapraszali Ghetto Priesta do wspólnego nagrywania czy koncertowania. Nie inaczej było z fenomenalną grupą Asian Dub Foundation, z którą nagrał hitowy album "Tank" w 2005 roku. W tamtym okresie Ghetto Priest występował jako jeden z frontmanów grupy, przemierzając świat urzekając publiczność swoim potężnym wokalem i mistycznymi wręcz występami scenicznymi.

Jego głos można również usłyszeć m.in. na albumie grupy Juno Reactor "God & Monsters", z którą to intensywnie koncertował po świecie od 2008 roku. Obecnie Ghetto Priest pracuje nad swoim najnowszym albumem "Sacred Ground", za produkcję którego jest odpowiedzialny ponownie Adrian Sherwood, a muzycznie wspomaga go legendarna grupa Dub Syndicate. Ponadto po kilku latach przerwy wrócił do koncertowego składu grupy Asian Dub Foundation.

Ghetto Priest posiada niepowtarzalną energię i emocje sceniczne, które są unikatowe na skalę artystów obecnego pokolenia. W swojej karierze balansuje na granicach stylów, odważnie mieszając czasami bardzo odległe gatunki, ale przy tym wszystkim zachowując szacunek do muzyki korzeni, a jego styl śpiewu zdecydowanie podtrzymuje jego jamajskie dziedzictwo.

Positive Thursdays in DUB to projekt muzyczny, który powstał pod koniec 2011 roku z audycji Pozytywne Czwartki - nadawanej w Akademickim Radiu LUZ we Wrocławiu. Obecnie tworzony jest przez dziennikarza muzycznego i DJ'a Rafała Konerta, trębacza Sebastiana Pacheckiego oraz puzonistę Tomka Kasiukiewicza. Głównym założeniem jest przede wszystkim pokazanie spektrum muzyki reggae i dub, które ekipa Positive Thursdays in DUB przedstawia w bardzo unikalny sposób.

Ich występy to swoista lekcja historii jamajskiej muzyki. Podczas setów grupy usłyszeć można zarówno utwory ze złotej ery reggae jak również nowe produkcje dubowych wyjadaczy, a wszystko to przy akompaniamencie żywych instrumentów w postaci trąbki i puzonu, które w połączeniu ze specjalnie wyselekcjonowanymi samplami idealnie wypełniają dubowe przestrzenie. Całość dodatkowo spięta jest starannie przygotowanymi wizualizacjami, które są dopełnieniem ich występów.

Wspólnie na swoim koncie mają szereg zagranych i zorganizowanych imprez takich jak: Thursday Bass Addicts, Island Bass Addicts, True Bass Addicts, 71Hz Unity suport legendarnej brytyjskiej grupy reggae - Steel Pulse (2013), suport holenderskiego producenta reggae/dub Twilight Circus (2012) czy polskiego producenta drum'n'bass Hatti Vatti (2014). Koncertowali również poza granicami kraju pojawiając się w Szkocji w ramach Wee Dub Festival 2014 oraz Bułgarii na Student Camp 2013. Zagrali również dubową sesję w Radio RAM (Wrocław) jako pierwszy skład tego typu. Sesja transmitowana była na żywo, wprost ze studia słuchowiskowego.

scroll to top