fbpx
en

Hindi Zahra i Kari Amirian

Wrocław Klub Eter 05.12.2011,

Muzyczna Strefa Radia RAM

Hindi Zahra i Kari Amirian. Dwie piękne kobiety. Dwa muzyczne odkrycia. Dwa najciekawsze debiuty sceniczne. Świeżość uczuć w połączeniu z dojrzałością muzycznego rzemiosła. Ciepło, energia i bogactwo dźwięków. Zapowiada się jedno z najciekawszych muzycznych wydarzeń we Wrocławiu- Muzyczna Strefa Radia RAM.

Muzyka Hindi Zahry porównywana jest do twórczości Billy Holiday i Norah Jones. Wyróżnia ją jednak egzotyka, którą zawdzięcza francusko- marokańskiemu pochodzeniu. Hini Zahra w swoich piosenkach potrafi subtelnie łączyć elementy bardzo współczesne z dźwiękami orientalnymi. Zachwyca nowym brzmieniem i doskonałym, pięknym głosem. Najlepszą rekomendacją młodej artystki jest fakt, że jej debiutancki album „Handmade” został w 2010 roku wydany przez francuski Blue Note, a listopadzie tego samego roku dostała francuską nagrodę Constantin za Najlepszy Album Roku.

„Debiutancki album Kari Amirian zapowiada wydarzenie na naszym rynku niezwykłe. Połączenie prostych melodii z wyszukanymi aranżami. Piękny, jasny czysty głos Kari. Znakomite teksty. Świeżość uczuć a zarazem dojrzałość muzycznego rzemiosła. A wreszcie prawda bijąca z całości, która sprawia, że wchodzimy w mikroświat mądrej, młodej a zarazem artystycznie dojrzałej osoby urzeczeni jego bogactwem. Słucha się tej muzyki przede wszystkim otwartym sercem i przeświadczeniem, że uczestniczymy w czymś absolutnie niezwykłym.” Piotr Bartyś, szef muzyczny Radia RAM.

scroll to top