fbpx
en

INDEPENDENT DUB DAY 2017

Wrocław WCK 04.11.2017, godz. 20:00

Independent Dub Day powraca! Po długiej przerwie Wrocław ponownie zadrży od potężnych basów. Poprzednia edycja festiwalu, która miała miejsce w 2009 roku, przeszła do legendy dzięki unikalnej i odważnej formule. Z fascynującym światem dubu, jednego z najważniejszych i najbardziej otwartych na eksperymenty gatunków muzycznych, można się wcześniej było w Polsce zapoznać niemal wyłącznie w niszowych klubach albo na soundsystemowych scenach, towarzyszących plenerowym festiwalom reggae. Independent Dub Day radykalnie przełamywał ten schemat, udowadniając, że dub jest zjawiskiem zasługującym na pełnowymiarowy halowy festiwal muzyczny. Potwierdzili to fanatycy niskich częstotliwości, dzięki którym na jedną noc wrocławska Wytwórnia Filmów Fabularnych zamieniła się w dubowe sanktuarium.

Pod dachem WCK będzie królować dub we wszystkich, nawet najbardziej niespodziewanych odsłonach - obok klasyków europejskiej sceny dubowej wystąpią wykonawcy prezentujący hipernowoczesne oblicze gatunku, który zawsze słynął z przełamywania schematów. Dub nas otacza, dub jest wszędzie - można go usłyszeć w berlińskich klubach techno, w nagraniach Pet Shop Boys i Madonny i na eksperymentalnych płytach freejazzowych. Można do niego tańczyć i można przy nim odpoczywać. I właśnie dlatego powstał Independent Dub Day, który nie wtłacza dubu w sztywne formuły - po prostu pozwala się nim cieszyć. I właśnie dlatego niespodziewanie się odrodził.

Największe święto dubu w Polsce wymaga odpowiedniej oprawy. Festiwalowi goście będą mogli odzyskać siły w strefie foodtrucków oraz napić się najlepszego piwa dzięki lokalnym wytwórcom i niszowym browarom. Stoiska z nagraniami przypomną o pionierskim okresie muzyki dub, kiedy to winylowe wydania stawały się rarytasami błyskawicznie po wydaniu.

 

 

scroll to top