fbpx
en

Jahcoustix

Kostrzyn Nad Odrą Przystanek Woodstock 03.08.2011,

Jahcoustix 

Jahcoustix (Dominik Haas) swoje dzieciństwo spędził m.in. w Meksyku, Liberii i Egipcie. Reggae zaczął się interesować w wieku 13 lat, podczas pobytu w Afryce.

Dwa lata później zaczął pisać wiersze, a gdy otrzymał swoją pierwszą gitarę, komponował do nich muzykę. Inspiracje czerpał m.in. od takich twórców jak: Bob Marley, Peter Tosh, Jacob Miller, ale również The Doors, Alice in Chains i Beatles'ow. Mając 17 lat po raz pierwszy wystąpił publicznie (w Kenii), a potem grał trochę w zespole szkolnym.

W roku 1998 zdał w Kenii maturę i wrócił do Niemiec. Nagrał kilka kawałków przy akompaniamencie gitary i wysłał do kilku wytwórni, aż w końcu otrzymał odpowiedź od "A-Jugend", z którą podpisał półroczną umowę. W roku 2001 zaczął grać z powstałym w 1996 zespołem Dubios Neighbourhood. Ich debiutancki album "Souljastice" ukazał się w 2002.

Na przełomie listopada i grudnia 2004 roku występował jako support Patrice. W kwietniu następnego roku podpisał umowę z Virgin Records. Pod koniec roku 2003 po raz pierwszy supportowal Mellow Marka i po raz kolejny Patrice. W kwietniu 2004 roku ukazał się jego solowy album "Coulorblind". Dzięki solowemu albumowi udało im się stworzyć "symbiozę" pomiędzy wspomnianymi albumami i w ten sposób wykształcił się ich własny muzyczny styl, a mianowicie accustic Roots reggae. Później występowali m.in. na Afrika Festival, Summerjam w Kolonii, czy tez Chimsse Reggae Summer. Oprócz tego byli na tygodniowej trasie koncertowej w USA.

W październiku 2006 roku ukazała się płyta "Grounded", na której można usłyszeć przede wszystkim angielskojęzyczne Roots Reggae połączone z "acoustic singer songwriter Soul". W jego muzyce nie chodzi o to, żeby przekazywać, jak inni powinni żyć i w co wierzyć. Jak sam mówi, dąży do tego aby dać ludziom to, co on sam czuje, żeby mogli odpłynąć i się wyłączyć. W 2010 roku ukazuje się płyta Jahcoustix, którą Dominik nagrał wraz z nowym składem The Outsideplayers.

scroll to top