en

JOSS STONE

Wrocław Klub Biznesowy - Stadion Miejski 11.09.2016, Godz. 20.00

Brytyjska soulowa sensacja Joss Stone po raz pierwszy wystąpi we Wrocławiu! Artystka powraca ze swoim siódmym albumem studyjnym „Water For Your Soul” i zaśpiewa dla polskiej publiczności 11 września w klubie Biznesowym (Stadion Miejski) we Wrocławiu. Koncert obędzie się w ramach obchodów jubileuszu  Ethno Jazz Festival, który od 10 już lat prezentuje największe światowe gwiazdy jazzu i world music.

28 -letnia artystka jest na półmetku swojej muzycznej kariery. W wieku 15 lat podpisała umowę z poważną wytwórnią płytową i rok później wydała swój debiutancki album „The Soul Sessions”. Jej płyty sprzedały się w nakładzie ponad 14 milionów na całym świecie, jest zdobywczynią prestiżowej brytyjskiej nagrody Brits oraz była nominowana do nagrody Grammy.

Jej muzyczny sukces otwiera drogę dla nowego pokolenia brytyjskich artystek muzyki soul. W pełni autorska  płyta, wydana przez nową wytwórnię Stone'd Records /Essential Music, niewątpliwie odbiega od poprzednich produkcji Stone. To krok na niezbadane dotychczas terytorium - płyta wzbogacona jest o elementy reggae i hip-hopu. Współpracując z takimi artystami jak Nitin Sawney, Damian Marley oraz Dennis Bovell, Joss stworzyła niebanalną mieszankę muzyczną. Album tworzony był przez cztery ostatnie lata, na podstawie doświadczeń ze światowych podróży i emocjonalnych przygód Brytyjki.

Początków muzycznej rewolucji Joss Stone można doszukiwać się podczas wspólnego nowojorskiego projektu SuperHeavy, w którego skład wchodził m.in. Mick Jagger, Dave Stewart i A. R. Rahman. Podczas tego  projektu Stone współpracowała również z jamajską gwiazdą Damianem Marley'em.

Joss mówi: "Zawsze uwielbiałam reggae. Damian dał mi pewność siebie, aby odważnie przejść przez te drzwi". 'Water For Your Soul' jest owocem ich wspólnej podróży po dźwiękach reggae. Jest to album, który pulsuje między rytmami reggae, łącząc hip hop z egzotycznymi dźwiękami muzyki świata, dostarczając także emocjonalnych basów R'n'B.

Na płycie nie brakuje również delikatnych soulowych brzmień,charakterystycznych dla artystki.  "To naprawdę kombinacja wszystkich rzeczy, które lubię" - wyjaśnia Joss. 'Water For Your Soul', jest nowym odzwierciedleniem kariery Joss Stone, który z pewnością pozwoli zdobyć rzesze nowych fanów, jak i oczaruje wielbicieli  jej twórczości na całym świecie.

scroll to top