en

KARI AMIRIAN

WROCŁAW KLUB PUZZLE 20.10.2012,

ZJAWISKOWA WOKALISTKA

Kari Amirian jest młodą polską wokalistką, kompozytorką i producentką, uznaną przez dziennikarzy i słuchaczy jednym z najciekawszych debiutów 2011 roku. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Na jej pierwszym albumie "Daddy Says I’m Special" znalazło się 12 utworów w klimacie przywodzącym na myśl chłodną, melancholijną muzykę skandynawskich artystek, takich jak Stina Nordenstam czy Lykke Li. Wraz ze swoim zespołem złożonym z młodych multiinstrumentalistów Amirian w dojrzały, oryginalny sposób łączy elementy indi-popu, muzyki akustycznej i eksperymentalnej. Sama czuwa nad procesem powstawania płyty, począwszy od etapu kompozycji, realizacji, jak i produkcji nagrań.

Słuchając Kari nie unikniemy skojarzeń z singer/songwriterkami światowej klasy takich, jak Lykke Li, Feist, Bat For Lashes, Cat Power czy St. Vincent; podobnie jak one, Kari ma w sobie moc połączoną z niezwykłą wrażliwością, dzięki czemu jej utwory uwodzą nawet wytrawnych słuchaczy.

Zjawiskowa i niezwykła – takie wrażenia wzbudza w publiczności Amirian. Zauważona przez Katarzynę Nosowską, zaproszona została przez nią do udziału w tegorocznej edycji festiwalu Męskie Granie. Amirian ma na swoim koncie także występy na takich festiwalach jak: Open’er Festival, Malta Festival, Re:Wizje, Slot Art Festival.

scroll to top