en

Les Ejectes

Wrocław Klub Łykend 16.06.2006,

Francuskie reggae w Łykendzie!

Choć grają od 16 lat i dali już niemal tysiąc koncertów, w ich występach nie ma nic z rutyny. We Wrocławiu wystąpi francuska grupa Les Ejectes.

Granie koncertu ma sens i sprawia przyjemność, gdy jest jak na korcie - wysłana w przeciwną stronę piłeczka powraca do Ciebie odbita. W Polsce jest jeszcze inaczej. Po wysłaniu piłki powracają do nas dwie! - powiedział wokalista Steff w trakcie jednej z wizyt w Polsce.

Trudno znaleźć lepszą rekomendację dla polskiej publiczności, ale także dla samych Les Ejectes.

Zespół powstał 16 lat temu i zaczął od przygody ze ska. W takich tonach utrzymany był ich pierwszy album "Glauque City Tei". Na ich płytach wciąż pobrzmiewa ska, muzyczne oblicze Les Ejectes zmieniło się jednak. Dziś granice ich twórczości wyznaczają także takie gatunki jak rap, ragga, reggae, dub, funky i rock. Po wydaniu kolejnego albumu "Ragga Protest Songs" zdobyli uznanie dub-reggae'owej sceny. Wkrótce zaowocowało to współpracą z Mad Profesorem, który zmiksował jeden z utworów na ich kolejnym krążku "Gangsta Skanka".

Les Ejectes to prawdopodobnie najczęściej koncertująca kapela we Francji. W ciągu roku koncert przypada im raz na 2-3 dni. Poza Francją koncertowali we Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Kanadzie, Stanach, a nawet w Reykjaviku.

W Polsce odwiedzali nie tylko duże miasta. Grali także na przykład na koncercie "Dni Miasta" w Krotoszynie czy Dzierżoniowie. Na koncie mają występy u największych gwiazd reggae, funky i hip hopu: Skatalites, Beastie Boys czy Mano Negra. Koncertowali nawet z Deep Purple.

Na jesieni tego roku ukaże się kolejny, już ósmy, album zespołu, któremu towarzyszyć będzie DVD, będące podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu. Występ ośmioosobowego Les Ejectes to kolejna okazja do wysłuchania na żywo żywiołowego, radosnego reggae znad Sekwany z legendarnym sentymentem.

scroll to top