fbpx
en

Little Dragon

Wrocław Klub Eter 10.03.2012,

Mały Smok ponownie w Polsce

Co dla zespołu ze Szwecji może oznaczać współpraca z Gorillaz, TV On The Radio, Raphaelem Saadiqem i połową Outkast? Awans do ekstraklasy nowoczesnego popu – na to właśnie Little Dragon zasłużyli sobie dwiema bardzo chwalonymi płytami i entuzjastycznie przyjętymi koncertami na całym świecie!

Jak zwykle zawstydzając perfekcyjnym brzmieniem i porywając do tańca bardziej niż kiedykolwiek wcześniej! Mamy to szczęście, że trasa promująca „Ritual Union“ nie ominie Polski, grupa pięknej Yukimi Nagano zagra swój pierwszy koncert podczas polskiej trasy we Wrocławiu!

„Ritual Union“ łączy eksperymentalny, czarujący nocny urok debiutu, z nowoczesnymi, tanecznymi dźwiękami “Machine Dreams”. Pierwszy singiel „Nightlight“ to digital funk/art soul – brzmi jak Erykah Badu z nowofalowym zacięciem, „Brush the Heat“, ich najbardziej klubowy jak dotąd kawałek, to parkietowy detonator z najbardziej zaraźliwymi dźwiękami cowbells (perkusyjnych „krowich dzwonków“) od czasów „99 Problems“ Jay-Z! Nadchodzący singiel i tytułowy utwór „Ritual Union“ to błyszczący i pełen duszy elektroniczny pop, właśnie takimi dźwiękamiMały Smok zaczarował świat!

Jeśli urzekły Was znakomite kolaboracje Little Dragon z gwiazdami światowego popu (czyż śpiewane przez Yukimi Nagano utwory „Empire Ants“ i „To Binge“ nie są najlepszymi kawałkami na ostatniej płycie Gorillaz?), sprawdźcie koniecznie nową płytę Szwedów i nie omińcie polskich koncertów grupy!

scroll to top