fbpx
en

NARCOTANGO

Wrocław Sala Gotycka 08.09.2014,

GWIAZDA ELECTROTANGO Z BUENOS AIRES

Po entuzjastycznie przyjętym koncercie Bajofongo Tango Club czas na wizytę kolejnej gwiazdy elektrotango z Agentyny na Ethno Jazz Festivalu!

Pasja i erotyka, tradycyjne tango i elektronika. Pulsujące dźwięki z ulic Buenos Aires. Carlos Libedinsky & Narcotango. Wyjątkowy projekt muzyczny zagości w Sali Gotyckiej już 9 września w ramach pestiżowgo cyklu „Muzyka Świata w Starym Klasztorze”.

„NARCOTANGO jest niczym głęboki uścisk, w którym złączone są tango i elektroniczna muzyczna atmosfera naszych czasów (…) Gdy kilka par pozostaje jeszcze na parkiecie, pojawia się magia milongi, kiedy ciała zmęczone wielogodzinnym tańcem nie chcą uznać końca wieczoru, w jednym z takich momentów narodziło się NARCOTANGO. W tym momencie zacząłem sobie wyobrażać muzykę, do której pragnąłem tańczyć i oglądać innych tańczących, bo narkotyczna moc tanga potwierdza, że kto raz wkroczył w ten świat, już go nie opuści, bo tango jest jak narkotyk prowadzący do niezwykłego, zmysłowego i silnego uzależnienia”. Carlos Libedinsky

Carlos Libedinsky to muzyk, kompozytor, aranżer, piosenkarz i gitarzysta. Jego projekt muzyczny Narcotango zalicza się do czołowych argentyńskich przedstawicieli „tanga elektronicznego”, znanego w Polsce z występów Gotan Project. W przeciwieństwie jednak do nich, składa się on z rodowitych Argentyńczyków, żyjących na co dzień i grających w Buenos Aires, a sam Carlos Libedinsky łączy zamiłowanie do elektronicznych nowinek z tradycyjnym tangiem, którego jest instruktorem.

Zapraszamy na pasjonujące spotkanie z tangiem w fenomenalnej oprawie muzycznej i wizualnej.

scroll to top