fbpx
en

The Herbaliser

WROCŁAW KLUB ETER 12.05.2012,

LEGENDARNI PRZEDSTAWICIELE NINJA TUNE

Już 13 maja City Sounds zaprasza na występ formacji The Herbaliser. Po odwołanej w ubiegłym roku trasie Brytyjczyków, będzie to ich pierwszy od kilku lat koncert w naszym kraju!

Trzon The Herbaliser stanowią dwaj Londyńczycy, Jake Wherry i Ollie Teeba, twórcy wyśmienitych, żywiołowych produkcji z pogranicza jazzu, funku i muzyki hip-hop. Przez lata zespół w różnych konfiguracjach osobowych nagrywał dla kultowej wytwórni Ninja Tune, by w 2008r. przenieść się pod skrzydła równie uznanej oficyny !K7 Records.

Ich pierwszym instrumentem było…studio. Jako zapaleni kolekcjonerzy płyt winylowych, Jake i Ollie zaczęli korzystać z najświeższych w tamtym czasie technik samplingu, a gitarowe partie były jedynie dopełnieniem tworzonego przez nich brzmienia. Z czasem do zespołu dołączyła grupa rapperów oraz wokalistów, a na samym końcu Herbaliser stał się pełnowymiarowym koncertowym bandem z rozbudowaną sekcją smyczkową oraz dętą. Tak oto DJ Malachi oraz muzycy Easy Access Orchestra, Ralph Lamb i Andy Ross, zostali stałymi członkami zespołu, wzbogacając znacząco ich brzmienie.

scroll to top