en

THE ORIGINAL BLUES BROTHERS

Wrocław Zajezdnia MPK 29.08.2014,

LEGENDY ZAGRAJĄ NA wROCK FOR FREEDOM

Legendarny zespół THE "ORIGINAL" BLUES BROTHERS BAND będzie gwiazdą festiwalu wROCK for Freedom 2014 organizowanego, tradycyjnie już, w Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, w miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska „Solidarność”.

Łączące pokolenia przeboje „Everybody Needs Somebody To Love”, czy „Sweet Home Chicago”, zaśpiewamy wspólnie w sobotę 30 sierpnia, a oprócz „Blues Brothers” wystąpi również niestrudzony propagator bluesa, Irek Dudek jako Shakin’Dudi i inne polskie zespoły rockowe, które zostaną ogłoszone wkrótce.

Wrocławski festiwal wROCK for Freedom stał się jedną z najważniejszych imprez kończących letni sezon koncertów plenerowych w Polsce, a występujące na nim gwiazdy zawsze gwarantują komplet publiczności oraz świetną zabawę.

Do sprzedaży trafia promocyjna pula biletów w cenie jedynie 35 zł za miejsce stojące oraz 55 zł za miejsce siedzące!

Warto pospieszyć się z zakupem biletów, gdyż oferta promocyjna ważna będzie tylko do 15. czerwca, a potem ceny wzrosną!

*** THE "ORIGINAL" BLUES BROTHERS BAND BIO ***

Zawsze chodziło o muzykę. Jake i Elwood może i stali na pierwszym planie, ale zadbali także o wsparcie ze strony najwybitniejszych muzyków bluesowych jakich kiedykolwiek udało się zebrać – ludzi stojących za sukcesem gwiazd takich jak choćby Otis Redding, Booker T & MGS, Muddy Waters, James Cotton, Wilson Pickett, Sam & Dave, czy SNL Band. Skład, który powstał
w tamtym okresie scementował się na tyle mocno, by koncertować jeszcze przez kolejne trzy dekady, pomimo problemów związanych z dyspozycyjnością poszczególnych muzyków. Od czasu zmiany składu w roku 1988, The 'Original' Blues Brothers Band z powodzeniem występowali jako gwiazdy na małych i dużych międzynarodowych scenach większości jazzowych i bluesowych festiwali w całej Europie m.in. Nimes Fair we Francji, North Sea Jazz Festival w Holandii, Pistoia Blues Festival we Włoszech oraz Montreux Jazz Festival w Szwajcarii. Jednorazowo potrafili zebrać publiczność do 60,000 widzów.

Zespół prezentuje magiczną, zapierającą dech w piersiach mieszankę muzyki blues, gospel i soul.

Zespół THE "ORIGINAL" BLUES BROTHERS BAND występuje w składzie:

Steve "The Colonel" Cropper - gitara
Lou "Blue Lou" Marini - saksofon
Leon "The Lion" Pendarvis - klawisze
"Smokin" John Tropea -gitara
Eric "The Red" Udel - bas
Lee "Funkeytime" Finkelstein - perkusja
Larry "Trombonius Maximus" Farrell - puzon
Steve "Catfish" Howard - trąbka
Bobby "Sweet Soul" Harden - wokal
Rob "The Honeydripper" Paparozzi – wokal, harmonijka
Tommy "Pipes" Mcdonnell - wokal

Steve "Colonel" Cropper - najbardziej znany gitarzysta soulowy na świecie. Członek pierwotnego składu Blues Brothers. Znacząca postać muzyki soulowej lat 60-tych. W latach 80-tych, przywrócił popularność klasycznego brzmienia Stax, gdy aktorzy John Belushi i Dan Aykroyd skaptowali go do składu Blues Brothers.

Lou "Blue Lou" Marini - jeden z najbardziej pożądanych muzyków sesyjnych grających na klarnecie, rogu, saksofonie i flecie. Członek pierwotnego składu Blues Brothers.

Leon "The Lion" Pendarvis - skromny geniusz muzyczny, lider zespołu, aranżer, kompozytor i nadzwyczajny klawiszowiec. Występował, komponował, pisał i nagrywał praktycznie z każdym z branży muzycznej. Członek pierwotnego składu Blues Brothers.

"Smokin" John Tropea - to gitarzysta z dużym doświadczeniem w muzyce z gatunku rock, pop i jazz. Tropea jako kompozytor i muzyk współpracował ze znaczącymi artystami z całego świata.

Eric "Red" Udel - dynamiczny wykonawca, którego uroda dorównuje jego niesamowitemu talentowi, stał się wspaniałym muzykiem.

Lee "Funkytime" Finkelstein jest rozchwytywanym perkusistą z Nowego Jorku, który obecnie gra z The Original Blues Brothers.

Larry "Trombonius Maximus" Farrell jest barwną postacią muzyczną. To jeden z najlepszych artystów w Nowym Jorku grających na rogu, rozchwytywany, powszechnie ceniony i szanowany.

Steve "Catfish" Howard dołącza do The Blues Brothers Band mając bogatą przeszłość kulturową i muzyczną prosto z Nowego Orleanu, po licznych występach i podróżach m.in. z m.in. Dr.John i Wings- zespołem Paula McCartney'a.

Bobby "Sweet Soul" Harden - muzyk soulowy z Nowego Jorku. Najbardziej ceniony wokalista soulowy, porywa swym głosem publiczność na całym świecie. Lider światowej sławy Original Blues Brothers Band.

Rob "The Honeydripper" Paparozzi - to amerykański harmonijkarz i wokalista z New Jersey, nominowany do nagrody Grammy. Były członek The "Original"Blues Brothers Band.

Tommy "Pipes" McDonnell ... - "irlandzki tenor zszedł na złą drogę!" ... Dan Aykroyd. Tommy jest znany z nagrań i występów z The "Original" Blues Brothers Band. Był głównym wokalistą w filmie "Blues Brothers 2000" w którym zagrali Dan Aykroyd, John Goodman, Blue Lou Marini, Alan "Mr.Fabulous" Rubin, Steve Cropper, Matt Guitar Murphy, Duck Dunne, Paul Schaffer i Eddie Floyd.

scroll to top